Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

Quoted post

Muhalif

2012-02-09 03:25

Dindar vs. tartışması ile ilgili bir dilekçeye Büşra Ersanlı'nın ve onun görüşündeki siyasetçilerin konuyla bağlantısız durumunun katılmasının nedenini sorguluyorum açıkçası. Metnin akademisyenler tarafından yazılması konunun dışına çıkılabileceği anlamına mı geliyor? Bir de siyasetçi, gazeteci diye özel olarak belirttiğiniz zümre ayrıcalıklı mıdır? O zaman sizin 180 derece zıttınızda düşünen biri de asker ve yargı mensuplarını ilave etmek istemez mi? Bir de genç akademisyenler adı altında bu metni kaleme alanların normal şartlarda isimlerini koymaları gerekmez mi? Bu nedenle imza atmaktan imtina etmek durumunda hissediyorum kendimi...

Yanıtlar

Aytek

#8 Re:

2012-02-09 03:33:09

#7: Muhalif -

Imza atip atmamakta ozgursunuz. Birbirleri ile baglantili oldugunu dusundugumuz icin sozunu ettiginiz olaylari dilekcede siraladik. Nasil bir ima oldugunu kestiremesem de sunu soyleyebilirim: Kaleme alanlarin isimleri "normal kosullarda olmasi gerektigi gibi" imzalayanlar arasinda.

Ziyaretçi

#12 Re:

2012-02-09 04:11:50

#7: Muhalif - Busra Ersanli'nin bir akademisyen oldugunu bilmiyor olamazsiniz? Ha "akademisyen siyasetler ilgilenmez, siyasi gorusu olmaz" diyorsaniz, veya "siyaset sadece siyasetcinin isidir" diyorsaniz o baska. Bu durumda siyasetci degilseniz eger, sadece imzalamamakta iyi etmemissiniz. Fakat ayni zamanda yorumda bulunma luksunuzun bile oldugunu dusunmuyorum- siyasetci degilseniz. Yorumunuzun bir bolumunde kurdugunuz cumlelerse hicbir anlam ifade etmiyor. Bu durumda, kafa karisikliginizi gidermek adina siyasetle daha cok ilgilenmenizi tavsiye ederim.

Ziyaretçi

#13 Re: tamamen katılıyorum hocam tamamen saptırılıyor ama bunu anlayamayacak kadar cahil bu dilekçeyi i

2012-02-09 04:39:14

genç akademisyen

#22 Re:

2012-02-09 09:40:35

sanırım metne imza atan yaklaşık 500 imzacının ismini görmediniz. genç akademisyenler, onlardır. "genç akademisyenler" bir örgüt ismi değildir. sosyal medya üzerinden biraraya gelerek, ortak akıl sonucu hep birlikte emek koyarak ortaya çıkarılmış bir metindir bu. son olarak; bugün ülkemizde eleştirecek ve seslendirecek pek çok yanlış vardır, ancak tek bir metin ile tüm sorunlara değinmek takdir edersiniz ki mümkün değildir. saygılar.

Ziyaretçi

#74 isimlerini vermeleri konusunda haklısınız bizden bütün bilgilerimiz isteniyorken...

2012-02-09 14:21:32

araz zeyniyev

#99 Re:

2012-02-09 16:34:44

Bu dilekçenin temel konusu dindar dinsiz değil temel özgürlük anlayışıdır. kürdü, türkü, ermenisi, azerisi, büşra ersanlısının biz özgür ifadesinden dolayı baskı gördüğünü düşündüğümüz için yazdık bu dilekçeyi. ... bu dilekçeyi başlatan küçük grup temel olarak yeni akademisyenlerdi, doktora öğrencileriydi ve dolayısıyla böyle başlık seçildi. imzalan onlarca akademisyen olmayan var. metni kaleme alanlar değil, imza atanlar önemlidir. metni kaleme alanın ismi başlıktadır. genç akademisyenler.

Ziyaretçi

#147 Re: Katılıyorum

2012-02-09 22:40:29

Dilekcenin başladığı nokta ile bitişi arasındaki geçişteki adımları "genç akademisyenler" in hepsinin bildiği gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ateizm ile ilgili başlangıca katılsam da bu geçişi anlayamadığıma göre genç akademisyen değilim ben de herhalde...

Ziyaretçi

#154 Re:

2012-02-10 00:09:36

muhalif arkadaş sen de ismini koysaydın keşke. gazeteci ve siyasetçi denen zümre tabii ki ayrıcalıklıdır. onlar bizim can damarlarımızdır, kesilirlerse beslenemeyiz.bunu ayırt edecek kadar akademisyen olman dileğiyle...

MuhalifeCevap

#231 Re:

2012-02-10 18:13:12

Haklı oldugunuzu düşünüyorum. Başbakan haksız tabiki ama bu olayın propagandasını yapan kendini Atatürkçü ilan eden gençliğe yazık diyorum. Ben bir başbakan fanboyu değilim fakat solcu cephesinin de bu tip münakaşalara girmesi ve insanları manipüle etmesini çok SIĞ buluyorum. Laf uzattıkları başbakan'dan farkları kalmıyor.

Düşünceli

#341 Re:

2012-02-20 14:34:32

Siyasetçi,gazeteci(içeriye alınmayanların çoğu) diye özel olarak belirtilen zümreler yaptıkları işin onursuzluğu ve hatta yüz kızartıcı hali ile bilinen, Para için emir altında çalışan toplumumuz tabiri ile "Omurgasız" denebilecek bir zümredir. Tabiki bu tanım genel değil "Günümüz" durumu için söylenebilir. Normalde olması gereken bu değildir.

Bu düşüncenin 180 derece zıttı yoktur. Bir insanın en doğal hakkı özgürlüktür. Hiçbir aklı başında asker yada yargı mensubunun " Evet devlet benim çocuğumu kendi nasıl biliyor ise öyle yetiştirsin " gibi bir söylemde bulunması mümkün değildir.