Lütfen dikkat! Anti helal kesim zemin kazanıyor!!!

Lütfen dikkat! Anti helal kesim zemin kazanıyor!!!  

Dilekçeyi hemen imzalayın!  

Bu şekilde devam etmemeliyiz!  

Bizim dini özgürlüklerimiz tehdit altındadır.

Gün geçtikçe helal kesim hakkında daha fazla mesaj ve haberler yayılıyor. Ve o mesajlar şoklamalı hayvan kesiminin, hayvan için daha hayvanseverli olduğunu dile getiriyor. Zamanla, muslümanlar da şoklamalı hayvan kesimi kabul edeceklermiş. Bu durum gittikçe normal olacakmış. Bu şekilde, biz muslümanlara, şoklamasız hayvan kesim yasağını getirmek istiyorlar. Onların propagandalarını ilerletmek için, bazı muslümanları kullanmak istiyorlar. Böylece, onları ikna edip, bu durumu normalleştirmek istiyorlar. Bilim hiç bir zaman şoklamalı kesimin, şoklamasız kesimden daha hayvanseverli olduğunu kanıtlamamıştır. Tam aksine, şoklamasız kesimde daha fazla hayvan sever gostergeleri vardır.  

Et endüstrisinde tek onemli olan şey satiş karıdır. Şoklamasız hayvan kesimine talep çok, fakat, şoklamasız kesim az olduğu için talebe göre yetersiz kalıyor. Şoklamalı kesimde ise bu daha farklı. Şoklamalı kesimde istendiği kadar et elde edilebiliyor.

Ama başka bir konuda hala bir anlaşmazlık var! Önümüzdeki yılda şoklamasız kesimde fiyatlarda büyük bir yükselme olacak. 1 ocak 2018 de bu fiyatlar ödenemeyecek kadar yükselecektir. Buna izin vermeyiz, vermemeliyiz!

Peygamberimiz Muhammed (s.a.v.) gecmişteki bütün peygamberler gibi, en iyi hayvan kesim yontemini, şoklamasız kesimi kullanmıştır. Diğer kesim teknikleri ise, boyun kırma veya makinede kesim gibi yöntemler, hayvanın canını daha fazla acıtır ve daha az hayvansever bir kesimdir. Hayvanı önceden uyuşturup, sonradan kesim yapmak, hayvan için daha stresli bir dönemdir.

Ey Millet, lütfen kendizi kandırtmayin. O güzel propagandalara inanmayın. Şoklamalı hayvan kesimi daha hayvansever diyenlere inanmayın. Bunların hepsi bizleri bu yeni döneme aliştırmak için yapılmakta. Biz muslümanlar ve çoğu bilim adamları şoklamalı kesimi kabul etmiyoruz. Bu yüzden bizim ayağa kalkmamız lazım ve dini özgürlüklerimizi korumamız lazım.

Biz muslüman olarak şoklamasız helal kesimi desteklemeliyiz. Asla pes etmemeliyiz. Sizler de bu dilekçeyi imzalayın! Sakın bekletmeyin!

Lütfen bu dilekçeyi imzalayın: http://www.petities24.com/stop_attack_on_unstunned_slaughter  

Facebook sayfamızda güncellemeleri takip edin: https://www.facebook.com/Tweede-kamer-wij-willen-halal-en-kosjer-eten-179874905394100/  


Werkgroep "Waarborgen onbedwelmde slacht"    İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç