Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Genç Akademisyenlerden Başbakan'a Yanıt isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Hoca

#76 Gazeteciler(!)

2012-02-09 14:32

Son parağraf sanki bizlerin doğru tepkilerini yanlış bir hedefe manuple etmek için koyulmuş.Ergenekoncuların "gazeteci" yaygaralarına benzerini Hanfi Avcı da kendi adın ayapmıştı. Şimdi "Hanifi Avcı kitap yazdı da yargılanıyor mu diyelim". Eğer samimi iseniz lütfen son parağrafa açıklık getirin ya da kaldırın ki imzalayalım.

Ziyaretçi

#77 Re: Dilekçede belirtilen ülkeler

2012-02-09 14:32

#72: nar hanim - Dilekçede belirtilen ülkeler

kınama ve talebinizi sanırım dilekceonline.com ekibine yollamanız gerekli, sistem ototmatik olarak atıyor.

Ziyaretçi

2012-02-09 14:33

Dilekce hakkinda benim yapabilecegim bir yorum yoktur.
Yeterki bize onderlik yapan entelektuellerimiz olsunlar. Hak ve ozgurlugumuzu Ataturk ilkeleri ile yonlendirilmis sinirlar icinde savunsunlar laik bir cumhuriyet olan Turk demokrasisini aykta tutmasini unutmasinlar. Mukemmel bir dilekce.

Ziyaretçi

#79 İmza bilgileri

2012-02-09 14:33

İmzaların güvenilirliği ve ciddiyeti açısından isim, kurum ve ünvan bilgilerimizi tam girmeliyiz.
Serdal

#80 Re: Dilekçede belirtilen ülkeler

2012-02-09 14:38

#72: nar hanim - Dilekçede belirtilen ülkeler 

Ben dikkat etmemiştim Kıbrıs ve bayrak meselesine. Ama gerçekten öyleyse çok sevindim. Bunu ayarlayan arkadaşın ellerine sağlık. Umarın Kıbrıs adı KKTC olarak değiştirilmez. Saygılar ve Sevgiler...

Ziyaretçi

2012-02-09 14:38

imzaladım imzalamasına da okuyan anlayacak mı.....

Ziyaretçi

2012-02-09 14:42

bu dilekçe benim duygularıma ve akademik eğitimime tercüman olmuştur..
saygılarımla

Ziyaretçi

2012-02-09 14:47

yoruma bile gerek yok...

Ziyaretçi

2012-02-09 14:53

İnsanı ve doğayı sevmek dindarlıkla olunmaz. Sen Sayın Başbakan, bu ülke gençlerini bölmekle neye ve kime hizmet ettiğinin farkında mısın? Ben tiner, sıgara ve alkol kullanmıyorum. Ama dindar da değilim. Sen hangi bilimsel veriler sonucu bu açıklamaları yapıyorsun?Ben ve benim gibileri, senin gidişatını uygun bulumuyoruz. Aslında sana da üzülüyoruz!

Ziyaretçi

2012-02-09 14:57

ben bir Kıbrıslıyım. Tıpkı kürt halkı gibi RTE zihniyeti tafaından yok görülen bir halkın evladıyım. Türkiyede türkü ermenisi kürtü, kurulan korku imparatorluğuna karşı mücadele ederken özgürlükleri başta olmak üzere birçok şeyden fedakarlık yapıyor. ben de bu dilekçeye imza atarak haklı mücadelelerine küçük bir destek vermek istedim. Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği !

Ziyaretçi

2012-02-09 15:16

bu ülke kimsenin babasının malı değil..

Ziyaretçi

2012-02-09 15:22

Kim düşündü, hazırladı ve yayınladıysa tebrik ederim; elinize sağlık. Umarım ses getirir ve dikkate alınır ki belki gelecek nesiller bu memlekette yaşamaktan ve buranın vatandaşı olmaktan gurur duyabilir...
Sevgi ve saygılarımla,
Burcu Küçükcumalı

Ziyaretçi

2012-02-09 15:50

özgür seçim hakkını geliştiren nitelikli eğitimin devlet tarafından sunulması, iktidardaki politikacıların tek amacı olmalıdır.

Ziyaretçi

2012-02-09 15:51

''aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller'' için...

Ziyaretçi

2012-02-09 15:52

Umarim ANLARLAR.

Ziyaretçi

2012-02-09 16:13

yaşasın kardeşlik
afiyet olsun

#92 ataturkcu ozgurlukcu(!) tayfaya ithaf olunur

2012-02-09 16:14

CHP zihniyeti kuruldugundan beri tek tip insan yetistirmeye calisirken neredeydiniz genc akademisenler? ATATURKCU genclik diyorlar, kemalist nesil diyorlar peki ataturkcu olmayanlar tu kaka mi? dindar deyinca basbakan ozgurlukcu ciktiniz ama yillarca devlette, universitede, askeriyede hakkiyla bir yere gelmek istenenlere dayatilan bu tek tip dunya gorusunun karsinida niye duramadiniz? Samimiyetinize inanmiyor, bu yuzden bu dilekceyi imzalamiyorum!!!

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-02-09 16:16

Ziyaretçi

2012-02-09 16:16

bazı eksikleri olsa da yeterince iyi yazılmış..

Ziyaretçi

#95 Re: ataturkcu ozgurlukcu(!) tayfaya ithaf olunur

2012-02-09 16:17

#92: afiyet olsun - ataturkcu ozgurlukcu(!) tayfaya ithaf olunur

o zaman daha ana rahmine düşmemiştik. siz neden sustunuz?

Ziyaretçi

2012-02-09 16:17

Düşüncelerimi dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.
Muhalif

2012-02-09 16:18

#76: Hoca - Gazeteciler(!)

Benim 7. mesajda belirtmek istediğim de buydu. Son paragrafın varlığı sanki bunu yazanlar dindarlıkla ilgili mesele üzerinden oluşan tepkiyi, bu kitlenin aslında amaçlarından biri olmayan Büşra Ersanlı ve KCK soruşturmasına çekmek istiyormuş gibi algılanmasına neden oluyor.  Başka biri "askerler" de eklensin deyince metni imzalayanlara ayıp olur diyorsunuz, ki haklısınız orada. Peki bu son paragrafla bambaşka bir konuya girilince metnin üst kısmını beğenip imzalayanların iradesini yanlış yansıtmış olmuyor musunuz?

Bir başkası da Büşra Ersanlı'nın akademisyen olduğunu bilmiyorsunuz galiba diye eleştirmiş beni.  Zaten böyle  bir cevabı beklediğim için de mesajımda şunu söylemiştim: "Akademisyen olmanız konunun dışına çıkabileceğiniz anlamına mı geliyor?". Bir de tek akademisyen Büşra Ersanlı değil, Erol Manisalı ve onun gibi bir sürü akademisyen de tutuklu. Sizin karşı cenahınızdaki Kemalist kitle de o zaman "neden Erol Manisalı'ya atıfta bulunmadınız" diye sorar. Bu nedenlerle, bu metnin son paragrafının Büşra Ersanlı ve KCK'nın siyasi görüşüne hizmet ettikleri konusunda ciddi endişelerim var ve iyi niyetle dindarlık tartışmasına tepki gösterenlerin bu siyasi görüşü de dikkate alarak imzalama konusunda karar vermelerini tavsiye ederim.

Saygılarımla,

Ziyaretçi

#98 Re:

2012-02-09 16:25

#97: Muhalif -

"Sizin karşı cenahınızdaki Kemalist kitle de o zaman "neden Erol Manisalı'ya atıfta bulunmadınız" diye sorar."

Kime karşı kim var, ben anlamadım. Bu kitle bir ideolojik örgüt mü? Öyle ise Kemalist kitle neden karşısında olsun?

Öküz altında buzağı arıyor, yok yere paranoya yapıyorsunuz. Son paragraftan ben "akademi de dahil olmak üzere pek çok alanda bir korku imparatorluğu yarattınız, fakat biz bunu yıkabilmek için ismimizi cismimizi ortaya koyarak imzamızı atıyoruz"u anlıyorum. Her şey niyet tabii.

araz zeyniyev

#99 Re:

2012-02-09 16:34

#7: Muhalif -

Bu dilekçenin temel konusu dindar dinsiz değil temel özgürlük anlayışıdır. kürdü, türkü, ermenisi, azerisi, büşra ersanlısının biz özgür ifadesinden dolayı baskı gördüğünü düşündüğümüz için yazdık bu dilekçeyi. ... bu dilekçeyi başlatan küçük grup temel olarak yeni akademisyenlerdi, doktora öğrencileriydi ve dolayısıyla böyle başlık seçildi. imzalan onlarca akademisyen olmayan var. metni kaleme alanlar değil, imza atanlar önemlidir. metni kaleme alanın ismi başlıktadır. genç akademisyenler.

akademisyen adayı

2012-02-09 16:35

taleplerinize katılmakla birlikte bunun sadece dilekçeyle kalmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü tecrübeyle sabit olduğu üzere biz eğer yüzümüzü sokağa dönmezsek yapılanlar sadece iyi niyetli bir girişim olarak kalacak sonra başka saldırılar yüzünden dilekçe toplamak zorunda kalacağız.