Ankara Ulus ve Kızılay'dan Ayaş'a ego otobüsü istemekteyiz.

Quoted post

Ziyaretçi

2012-03-16 09:53

bu dilekçeyi vermem üzerine yapılan yorumlar da nihayet dikkate alınmaya başladı. otobüslerin birkaçının standart hale getirildiğini- mavi ego otobüslerinin derhal deney gelişgidişleri yaptığını ve sözleşme yapıldığı için özel otobüslerinde gözetilerek herkesin memnuniyetine uğraşıldığına tanık olmaktayım. Büyükşehir belediye başkanlığına yaptığım dilekçemin ele alınışındaki hıza memnun olmakla beraber bütünüyle sorunun çözülemediğini görüyorum. Öncelikle düzenlemelerden, dikkate alınmaktan memnun olduğumu teşekkür ettiğimi belirtmeliyim. öte yandan yetersiz olduğunu da daha fazlasını rica etmekteyim. TOPLU TAŞIMDA AYAKTA GİTMEK İSTEMİYORUZ- Büyükşehire bağlı beldelerin tamamına ego standart otobüslerini muhakkak istiyoruz. Ankara'ya gidip gelme- belediyenin de katkısıyla olmalı.Çünkü Ayaş ekonomik yaşamak için iyi bir belde. Çok kalabalık ve her saatte dolu dolu gidip gelen özel bşehir otobüsleri ayaştaki leri takviye edebilir. EGO otobüsleri de bazen az yolcuyla gidip gelinse bile ankaranın diğer semtlerinin kazandırdığı para ile dengelenebilir diye düşünüyorum. Ayrıca Ankara'daki bütün otobüslerde de farkettiğim bir uygulama için teşekkür etmek te istiyorum. Yaşlılar otobüse bindiğinde koltuklarına ulaşıp oturana kadar şoför aynadan gözlüyor ve ondan sonra hareket ediyor. Bu okadar özlediğimiz bir şey di ki. Sanırım bir eğitim verilmiş. AYAŞ-KIZILAY hattı için de tekrar bir hatırlatma yapmaktan kendimi alıkoyamadım. Büyükşehir belediye başkanı sn gökçek'e bu husuları da dikkate alarak yetkisini yine kullanmasını önemle rica ediyorum.

Yanıtlar

ayşen hadimioğlu

#5 Re: otobüslerde ciddi düzelmeler oldu

2012-06-07 14:50:06

#4: -

yukardaki dilekçeyi vermem üzerine otobüsler günde 5-6 kez deneme  için servise kondu- ama ücretli özel midibüsler sözleşmeleri devam ettiği için müşteri kaybetmeyi göze alamadılar- ve kendilerine derhal çeki düzen verdiler.  şu anda sabah 7-10 da  tek bir ego otobüsü çalışıyor- özel otobüsler ise sabah 10 akşam 17 de hıncahınç dolu - havalandırmaları çalıştırılmıyor- ve ayakta 1.5 saat yolculuk devam ediyor. Eryaman özel toplu taşım ile mukayese edilemeyecek denli sıkışık- sincana uğrayanlar tıklım tıklım - ve 3,5 tl olduğu için de pahalı yolculuk sürüp gidiyor.  Önümüzdeki yıl özel büyükşehir otobüslerinin sincan- ayaş arasında olması - ankara ayaş arasında ise sabah 7 deki otobüs gibi SIHHİYE ye kadar  ring şeklinde ve 2 tl den çalışması temennimizdir. Bu günkü haliyle Belediye Başkanı sn Gökçek'in gereken ilgiyi gösterdiğini farkettiğimi söylemeliyim. Özel- paralı otobüslerin islaha  gereksinimi devam ediyor- ayaş ile mahalleler ve köyler arası ulaşım hayli düzene girdi ama ayaş-sincan arasındaki ailelerin  gidip gelişi sabah 10 ve akşam 17 de inanılmaz izdihamlı otobüslerle sağlanıyor ki belki ankara- ayaş dışında sincan ayaş arası ek sefer düzenlenebilir. lütfen. Dilekçemi dikkate alarak yapılan düzeltmelerden dolayı teşekkür edrim. Önümüzdeki yıl daha iyisi olur diye umutediyorum. saygılar. ayşen hadimioğlu