Ankara Ulus ve Kızılay'dan Ayaş'a ego otobüsü istemekteyiz.

Sn Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanlığına,

Ankara ya 50 km mesafedeki Ayaş'a  özel otobüslerinizden tahsis edilmişti. Ama saatte bir - tıklım tıklım dolu otobüslerin koltukları standart dışı- kreş otobüsü gibi, şoförler çok genç- fiyat 3.5 lira ve kızılaya gitmek için 3,5+200=5.5 gidiş geliş 11 tl veriyoruz, ayakta ve tıkış tıkış- gencecik çoluk çocuğun kullandığı araçlarda çalkalanıyoruz.

İsteğimiz:1) Bu özel otobüslerin ankaradaki Eryaman otobüsleri gibi kaliteli, klimalı- koltukların büyük insan ebadında- bölge trafiğin kontrolüyle tıkabasa dolmasının tetkiki kaydıyla nizama sokulmasına;

2) Fiyat olarak Eryaman- sincan kadar bile dur-kalk yapmayan, okadar çok dolanıp kilometre yapmayanbu otobüslerin fiyatının kıyasla indirilmesine- hatta tamamen iptalina ilginizi rica ediyoruz.

3)Aslında Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO otobüslerini istemekteyiz. Kızılay ve ulustan kalkarak ayaşa gelen- toki bloklarından duraklanan, otobüslere ihtiyacımız var. İmza toplayabiliriz- ama 2 gün gözleyen bir görevli ne halde olduğumuzu görebilecek ve bize hak verecektir.

4) ilginizi- bizleri şoför- otobüs standartları anlamında küçümseyen- boş gittiği zamanları bahane ederek üst üste 1 saat hırpalanmamaıza sebep olan  bu uygulamaya son verilmesini hassaten rica ederim.