dindar toplum istemiyorum

Quoted post

Ziyaretçi

2012-02-17 13:00

dindar yetisen nesil degil, insan gibi yetisen nesil istiyoruz.

Yanıtlar

merve

#2 Re:

2012-02-19 14:00:53

#1: -

burda yazanlar eksik olmuş.dindar toplum istemiyorum ibaresini de yanlış buldum.toplumun inancına karışılmasını eğitime dinin karıştırılmasını istemiyorum.benim annem,babam,öğretmenlerim hiçkimse bana allah var o birdir ona inanıyoruz diye öğretmedi.inanıp inanmamak hep bana kaldı.insan kendi aklıyla ve vicdanıyla bu yolu bulmalı ve inanan inanmayan ya da farklı inancı olanlara devlet aynı eğitimi vermeli bunun tek çaresi de eğitimden dini uzak tutmaktır.dini eğitim görmek isteyenler için okulllar vardır ancak onları da yeni düzenlemelerle hukuk fakultesı ve dıger fakultelere sokarak idareyi huku ele gecırme amaclarını yerıne getırmeye calısmaktadırlar.iktidarın bu işlemlerının arkasında iktidarlarını sağlamlaştırma ve cumhuriyet rejiminin egemenliği halka vermiş olması gibi demokratik yönün zayıf noktasını kullanarak kendilerine oy verecek bi toplum yetiştirme çabalarıdır.okullarda türbanın serbest olması daha çok bölünmeye yol açmıştır öğrenciler arasında.türbanın serbest olması sonucu okula her türlü inanca ait simgeyle girmenin de serbest olduğunu düşünüyorum.o zaman herkes kendi inancına ait simgelerle kıyafetlerle derse gelsin.amaç türbanlı arkadaslarımıza zorla türban cıkarttırmak degıl dinin kulla allah arasında olması ve devlet kurumlarında bu sımgelere yer verılmemesı gerektıgıdır.bu kurumlar dısında kımse kımsenın kıyafetıne sımgesıne karısmaz devletın laıklıgı de budur.