dindar toplum istemiyorum

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

dindar toplum istemiyorum isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-02-17 13:00

dindar yetisen nesil degil, insan gibi yetisen nesil istiyoruz.
merve

#2 Re:

2012-02-19 14:00

#1: -

burda yazanlar eksik olmuş.dindar toplum istemiyorum ibaresini de yanlış buldum.toplumun inancına karışılmasını eğitime dinin karıştırılmasını istemiyorum.benim annem,babam,öğretmenlerim hiçkimse bana allah var o birdir ona inanıyoruz diye öğretmedi.inanıp inanmamak hep bana kaldı.insan kendi aklıyla ve vicdanıyla bu yolu bulmalı ve inanan inanmayan ya da farklı inancı olanlara devlet aynı eğitimi vermeli bunun tek çaresi de eğitimden dini uzak tutmaktır.dini eğitim görmek isteyenler için okulllar vardır ancak onları da yeni düzenlemelerle hukuk fakultesı ve dıger fakultelere sokarak idareyi huku ele gecırme amaclarını yerıne getırmeye calısmaktadırlar.iktidarın bu işlemlerının arkasında iktidarlarını sağlamlaştırma ve cumhuriyet rejiminin egemenliği halka vermiş olması gibi demokratik yönün zayıf noktasını kullanarak kendilerine oy verecek bi toplum yetiştirme çabalarıdır.okullarda türbanın serbest olması daha çok bölünmeye yol açmıştır öğrenciler arasında.türbanın serbest olması sonucu okula her türlü inanca ait simgeyle girmenin de serbest olduğunu düşünüyorum.o zaman herkes kendi inancına ait simgelerle kıyafetlerle derse gelsin.amaç türbanlı arkadaslarımıza zorla türban cıkarttırmak degıl dinin kulla allah arasında olması ve devlet kurumlarında bu sımgelere yer verılmemesı gerektıgıdır.bu kurumlar dısında kımse kımsenın kıyafetıne sımgesıne karısmaz devletın laıklıgı de budur.

Ziyaretçi

2012-02-19 16:52

çok güzel bir dilekçe olmuş tebrikler

Ziyaretçi

2012-02-19 21:34

Dilekçe güzel ancak dilekçeyi ciddiye alacak bir merci
var mı acaba?

Ziyaretçi

2012-02-20 17:41

Ziyaretçi

2012-02-20 17:42

Yüce dinimiz, Allah'la kul arasında akaitler içeren bir gönül bağıdır ve çok değerlidir. Bir başkasının devreye girip kutsallığı sulandırması yanlıştır. Doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Zaten Kur'an-ı Kerîm benzer anlam taşıyan ayetlerle doludur. Örneklerden biri, "Bakara suresi 256. ayet şöyle diyor: "La ikrahe fid dîn" Yani "Dinde zorlama yoktur" Mealen:"Doğru bilgiye dayalı eriş, bozuk bilgiye dayalı sapıştan açık bir biçimde ayrılmıştır" diyor. Ayrıca, "La ikrahe fil İslam" gibi değişmez bir kavram da var. Yani, "İslam'da Hristiyanlıktaki gibi 'Ruhban sınıfı' da yoktur.(*Papa, Kardinal, Papaz, Keşiş ve Cizvit gibi); Allah kuluyla iç içedir. Yetiştiricileri küçümsemiyorum, ama en doğru bilgi, Kur'an-ı Kerîm'in kendisinde var. Kendisini geliştirmek isteyen okur; hem de Türkçe, mealen anlatılmış. Dolayısıyla herkesin din anlayışı kendine aittir. Bir başkasının yönlendirmesiyle dindarlık olmaz; olsa olsa beyin yıkama olur. Buna da dincilik denir.

Yurdanur BİLGİN

Ziyaretçi

2012-02-23 23:45

Dindar mı? Aman kalsın, ben allahsız kitapsız, dinden imandan en az mars kadar uzak bir toplum istiyorum. Çocuklarımız ancak o zaman adam gibi yetişir.
xterso

2012-02-23 23:47

Ben de adam gibi rakı içen, dina imana uzak duran bir toplum istiyorum. Nasıl olacak şimdi?
EŞİTLİK

2012-03-28 16:21

TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK OLDUĞU KADAR DA İNSANA DEĞER VEREN KİTLELERE SAHİP BİR VATANDIR. BEN ÖZGÜRCE DİNİMİ YAŞAMAK TÜRBANIMLA KENDİMİ BULMA DÜŞÜNCESİNDEYİM VE EĞİTİM HAYATINDA AYRIMCILIĞI KABUL EDEMİYORUM. BUNA KARŞI ÇIKANLARIDA HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM.

Ziyaretçi

#10 Re:

2012-05-26 18:25

#8: xterso -

Sen dinsiz imansız hayvan gibi yaşayacaksın diye tüm toplum da mı senin gibi olmalı? Nasıl fikir bu neyi savunuyorsun, arkanda kimler var? Ateistler mi, satanistler mi? kimler?

Anonymous

#11 ALLAHTAN korkun

2012-08-05 02:18

allahtan korkun ve iyidüşünün siz kendize bu ömrü ebedimi sanıyorsunuz halbuki buhayat geçiçidir sayın arkadaşlar ebedi hayat geçici birhayatla asla değişilmez .bir müslümana bir vesvese geldiği zaman oturur düşünür hakmı batılmı olduğunu ayırır.sizdüşünemiyormusunuz akılsahipleri değilmisiniz birgerçekvardır oda islamdır.

sizi düşünen

2012-10-04 12:40

Farketmez sayın dilekçe niyeti yandaşları
siz istediğiniz kadar kasın durun
hepiniz öleceksiniz :)
ve mezarda bu muhabbetti bol bol hesap sırasında yaparsınız :)
sevgiler ...