MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz

OKUYUN

/ #125

2013-01-18 00:40

Siz hangi haktan hukuktan bahsediyorsunuz.Ben 1986 dan bu yana halk oyunlarıyla ilgileniyorum ve aktif çalışıyorum .Ben siz değerli konservatuar mezunları gibi bu işi mezun olurum kimse çıkmasın önüme çalışır alırım paramı diye başlamadım gönül verdim ve iyi olmak için yıllarca uğraştım hala keyifle öğreniyorum.Üstelik benim başladığım dönemde konservatuarın halk oyunları bölümüde yoktu.Sizlerin bu kadar kör olmanız en büyük cahilliktir.Bizler olmasaydık sizlerinde aktaracağınız kaynaklar sınırlı olacaktı.Ne yapacaktınız aslıyla alakası olmayan düzenlemelermi.Kimse bana benim hakkım ben ünüversiteliyim demesin.Biz yıllarımızı verdik hakkıyla bir çoğunuzdanda bu işi daha iyi yapıyoruz çünkü sizin gibi arkasına sığınacağımız bir diplomamız yok her sene kendimizi kanıtlamak zorundayız.Bizlerle uğraşacağınıza elele verip halk oyunlarını en iyi şekilde nasıl aktarırız bu keyfi ne kadar cok insana ulaştırabiliriz onu düşünelim.Bu insanları aşağılayaz yok sayamazsınız.Çünkü ben yıllardır çocukların gözlerinde gördüğüm o pırıltıyı o mutluluğu kusura bakmayın bir kağıt parçası sayesinde görmedim.Ünüversiteli olarak değil insan olarak herhesi aynı kefeye koymadan ADİL OLUN.Üstelik konservatuardaki alaylı hocalarınızada saygısızlık etmeyin.