MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

MEB-THOF Protokolüne Karşı THO Mezunlarının Haklarını Savunuyoruz isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-03-02 17:57

destekliyoruz

Ziyaretçi

2012-03-02 18:11

umarım hayırlı seyler olur bızler ıcın

Ziyaretçi

2012-03-02 20:39

bizlerin geleceği ve halkoyunlarının geleceği için önemli olan bu büyük adımın devamını bekliyor ve her zaman destekçiniz olduğumu belirtmek istiyorum teşekkürler...

Ziyaretçi

2012-03-02 20:40

5 yıl akademik eğitim almış bir birey ile 4 haftalık hızlandırılmış kurs alan aynı kefeye konulamaz...!!!!

Ziyaretçi

2012-03-02 20:53

Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü mezunları, bölümümüzün akademisyenleri çok değerlı öğretmenlerimiz ve THO, Müzik öğretmeni ve öğrencileri sevgili arkadaşlarım; okuyup, imzalayıp, paylaşmanızı önemle rıca edıyorum. Dilekçe üzerinde çalışıp, amacımıza vesile olan kişi veya kişilere teşekkür ediyorum.

Ziyaretçi

2012-03-02 21:14

GÜZEL BİR KAMPANYA BAŞLATILMIŞ. UMARIM SONUÇLARI DA GÜZEL OLUR...

Ziyaretçi

2012-03-02 21:46

Bu konu hakkında elle tutulur bir iş yapılması çok sevindirici.

Ziyaretçi

2012-03-02 21:54

yani diyorsunuz ki biz okuduk biz biliriz , tamam doğruda , diğerlerinin bilmediğine nerden hükmettiniz onu anlayamadım. okullarda zorunlu ders olsun ve bu derslerede yalnızca konsevatuar mezunları girsin öğretmen olsunlar sonuna kadar destekler ve doğrusunun bu olduğunu kabul ederim. ama şurda durunuz lütven , mektepliler alaylılar gibi ayrım yapmayın . Bu gün halk oyunları , o alaylı dediğiniz insanların sayesinde vardır. Birçok konservatuar hocalarının ve kurucularının da alaylı olduğunu hiç ama hiç unutmayın. Yine söylüyorum zorunlu faliyet dersi olsun ve yalnız konservatuarlılar alınsın , olması gereken bu.vaksa da son 10 yıldır hep alaylıların derece yapmaları onlar adına tesadüf olmalı diye düşünüyorsanız onada bişe diyemem.Camiamız sizleri, Anadolunun fakir ailelerinin okuyan çacukları gibi görüyor lütven özünüzü küçük görmeyin..

Ziyaretçi

2012-03-02 22:16

hayırlısı olsun.

Ziyaretçi

2012-03-02 22:41

Umarim hakkimizi aliriz...

Ziyaretçi

2012-03-02 22:54

Bu protokolle usta öğreticiler ve tho mezunları rasmen sömürülmektedir.

Ziyaretçi

2012-03-02 23:14

.

Ziyaretçi

2012-03-02 23:29

Nişanlım alan mezunudur tamamen destek amaçlı imzalıyorum ve sonuna kadar katılıyor destekliyorum. Teşekkürler emeklerinize...
sessizlik

#14 slm

2012-03-03 01:45

Protokol hakkında bir şey diyemem ama benim asıl meselem "hırsızın hiç mi suçu yok"meselesedir..Konservatuarları kendi çiftliği haline getiren,konservatuar öğrenci seçimlerinde yaptıkları usulsüzlüklerle hakkı olmayanları okula alıp kendilerini garanti alan öğretim görevlilerimi?Ya da 3 kuruşa tenezzül eden bölüm başkanları mı??Neyse ya hocalar...Söylenecek çok şey var.En azından bi çoğunuzun okullu olmasında emeği olan usta öğreticilere haksızlık etmeyin...

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-03-03 01:47

sessizlik

#16 slm

2012-03-03 02:00

Aklıma gelmişken söylemeden edemem..Bu mesleğin onurlu bir meslek olduğunu ve ticaret malzemesi haline gelmesinden yakınıyorsunuz..Aynen katılıyorum..Ama lütfen bunu okullarınızda mezun olan arkadaşlara da anlatın..

Ziyaretçi

2012-03-03 02:09

bu saygı değer işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz da bunun için haklarımızı sonuna kadar savunacağız bütün halk oyunları mezunlarını bekliyoruz buraya teşekkürler şimdiden.
ne çare

2012-03-03 02:18

bu olay işssizlikten ceyran yapıyor esasında hak olmuş olsaydı USTA ÖĞRETİCİLERİN HAKLARINI KİM SAVUNUCAKTI ?  ülkemizde kültüre ve sanata verilen önem ortada halkeğitim merkezlerinde sadece HALKOYUNLARI USTA ÖĞRETİCİLERİ YOK,AYNI ZAMANDA NASIL DİĞER BRANŞLARIN ÜNİVERSTEDE BÖLÜMLERİ VARSA DİĞER BRANŞLARINDA USTA ÖĞRETİCİLERİ VAR SONUÇ OLARAK

konservatuarıda bitiren aynı işi yapıor İHMALDEN DOLAYI KAYNAKLANAN işsiz kalan bi grup oluşuyor bu ÇIKAN SORUN HERKESİ RAHATSIZ ETTİĞİ GİBİ BAZI GRUBLARI KENDİNLERİNE YAPILMIŞ Bİ HAKSIZLIK OLARAK GÖRÜYORlar...
mademki bu işi bilen sensin öyle diyorsun ozaman yaptığın işle kendini göstermeye çalış??
bu ülkede  yıllardır halkeğitim merkezlerindeki senelerdir geçinen insanlar var..onlara kadro çıkacak diye bekletiliyorlar yıllardır...

sessizlik

#19 yine ben

2012-03-03 02:22

Son bi soru:Ben kendi bölgemde 15 yılı aşkındır usta öğreticilik yapıyorum..Bu süre zarfında konservatuarlar bi çok öğrenci mezun verdi beraberce bu işi yapıyoruz..Ne oldu da şimdi ayaklandınız anlamış değilim??

Ziyaretçi

2012-03-03 02:58

sadece parasal açıdan yapılan saçma bir iş .. Yapılan tüm emeklere saygısızlıktan başka bir şey değil .. Elini bile kaldırmayı bilmeyen eğitmen sıfatıyla anılan insanlar nasıl olacak ta antrenör sıfatıyla anılacak anlamıyorum ..zaten ellerindeki usta öğretici belgeleri bile zoru zoruna birilerinin torpiliyle alınmış durumda..

Ziyaretçi

2012-03-03 03:16

...
kunduz

2012-03-03 03:16

sıkıntı..

Ziyaretçi

2012-03-03 03:36

Tek kelimeyle fevkalade
susmalısınız artık...

2012-03-03 03:43

neyin çabasındasınız usta öğreticiler.aldığımız eğitimle sizlerden kat kat üstün olğumuz ve maddi açıyı düşünmekten çok kültürümüzü daha ileriye götürebilicek hak ettiği yerlere taşıyıcak insanlarız.geride kalmış kurumları maddiyat için kullanan beyin yapısıyla değil herşeyi en iyi şekilde öğrenerek mezun olmaktayız.aldığınız belgelerin hepsi tamamıyla hak edilmeyen torpilli belgeler amacınız sadece para.kursları olmayanların ellerinden belgeleri toplayıp o belgeler üzerinden bile para peşindesiniz.bırakın artık bunlarıda işin eğitimini almış olanlar yapsın....

Ziyaretçi

2012-03-03 07:23

Mezun yada öğrenci hakkınızı savunun