SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

Ziyaretçi

/ #400

2012-10-16 11:17

Ben SMMM yeterlilik sınavlarına girmiş ve 7 dersten 6 sını geçerek Mali Müşavirlik ruhsatına çok yaklaştığım anda sınav haklarımın bitmesi sebebi ile 1 dersten kalarak dosyası yanmış yüzlerce arkadaşımdan birisiyim. Talihsizliğimizki SMMM sınav yönetmeliğimizde sınav şartlarımızın çok ağır ve olması sınav maliyetlerinin çok yüksek olmasından ayrıca bu sınavlarda başrısız olanların 2 yıl sınava girememesi gibi çok ağır bir yaptırımla karşı karşıya kalmamızdan dolayı mağdur olmuş durumdayım. 1 dersten kalmama rağmen 2 yıl bekleyip daha önce geçmiş olduğum derslerden tekrar sınava girmek gibi ve bütün bu derler için ayrı ayrı harçlar ödeme gibi bir cezaya çarptırıldım. Kendi ülkemde saygın bir mesleği icra edebilmek uğruna harcadığım çabaya acımıyorum ama böylesine ağır sınavları ve çok ağır maliyetleri olan bir yolculukta 1 dersten başarılı olamadım diye 2 yıl beklemek ve daha önceki bütün dersleri hiç yapmamışım durumuna düşmek bize meslek onuru ve vakarını öğretmek ve aşılamak olan siz değerli büyüklerimizi rahatsız ediyor olmalı diye düşünüyorum. Rahat sız etmiyorsa da haberiniz olmadığından dır görüşündeyim.Çünkü böylesi saçma ve ağır bir yaptırımı olan 2. bir meslek daha yoktur heralde. Üst kuruluşlarımıza bu durumla ilgili rahatsızlıklarımızı ilettiğimizde bu sorunun aşılması için yeni bir yönetmelik hazırlandığı yönetmeliğin yayınlanması aşamasında sorun oluştuğu ve bu sorunların çeşitli bürokratik sebeplerden oluştuğu aslında bunun aşılamayacak kadar zor bir durum olmadığı ama birimler arası sıkıntılardan dolayı yönetmeliğin kabulünün zorlaştığı bizlere aktarıldı. Bende bu durum karşısında en doğru tutumun bütüm birimleri bu olaydan haberdar ederek mağduriyetimizin giderile bileceği ümidi ile bu mektubumu kaleme aldım.Umarım ümitlerim boşa çıkmaz ve sizler bu sıkıntımıza çözüm olabilir ben ve benimgibi nice arkadaşlarımın mağduriyetlerini gidere bilirsiniz.Mesleğimizin daha ileri seviyelere ulaşabilmesi maliye ve ekonomimizin daha uyumlu işleye bilmesi biz ve bizim gibi gençlerin bilinçli çalışmaları ve gayretleri ile oluşacağını dikkatlerinize sunar, hepinize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.