SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-10-11 10:50

arkadaşlar ben has parti belediye meclis üyesiydim malüm parti ak partiyle birleşince bizlerde ak partiye katılmak zorundayız yada bağımsız kalacağız pazar günü bursada has parti belediye meclis üyelerini saat 10:00 da teyyare kültür merkezinde ak partiye katılma töreni yapılacak burayada başbakan yardımcısı bülent arınç katılacak kendisine bizzat bu sınav yönetmeliği ile ilgili bilgi vereceğim ayrıca başbakana da mektup yazacağım. isterseniz bu ankarada toplanmamızı bursada yapsak bülent arınçla görüşsek nasıl olur.

Ziyaretçi

2012-10-11 11:45

arkadaşlar bu iş olacak olacakta biz göeremeyecez galiba
ama ben bu ak partiye sandıkta gereken cevabı vermezsem namerdim

bu maliye brokratlarının ordan inmeleri lazım sanki başbakanınında bunlara gücü yetmiyor gibi görünüyor çünkü ne esnaf kaldı ne mevzuat

artık millet manyamaktan gülmeye başladı iş te burası çok önemli çünkü mlllet gülmeye başladımı sonu iyi olmaz

Ziyaretçi

2012-10-11 11:52

hüseyin kardeş türkiyede aşılamayan siyasetçi değil brokrasidir
baksana türmom elinden gelen her şeyi yapmış yücel bey çok samimi bir şekilde aylardır bu işle uğraşıyor ama maliye bakanlığı hiç umursamıyor
adalet bakanlığı bu işi barolara yapsa yer yerinden oynar

Ziyaretçi

2012-10-11 13:00

bürokrasiyi çözmek içinde sayın başbakana ulaşmamız lazım pazar günü bizzat bülent arınçla bu konuyu görüşeceğim inşallah iyi sonuç alırız

Ziyaretçi

2012-10-11 13:15

Mail adresini veren arkadaşa teşekkürler tüm hepsine mail attım, herkez göndersin arkadaşlar lütfen.

Ziyaretçi

#381 Re:

2012-10-11 13:34

#379: -  

gercekten görüşme şansınız varsa mutlaka bizlerden bahsedin. .dün yücel bey antalyada yaptıgı bilgilendirme toplantısında, millletvekili,bakan ya da bürokrat tanıdıgı, akrabası olan varsa stajerlerin de mutlaka görüşmelerini söyledi. yani bu olay turmobun yetkisinden çıkmış durumda şu an. iş maliye de bitecek bu anlaşıldı kesin olarak.en azından 1 defaya mahsus olmak üzere af sınavı istediğimizden bahsedin.çünkü benim anladıgım kadarıyla yönetmelik kabul olsaydı ek sınav hakkı sürekli olarak verilecekti stajerlere. maliye acaba bu yüzden mi kabul etmiyor. yeni yönetmelik yerine sadece dosyası yanan adaylara 1 defaya mahsus olmak üzere af sınavı yapılsın. bu şekilde iletebilirmisiniz.

Ziyaretçi

2012-10-11 15:38

Arkadaşlar kesin sizin durumlarınızıda iletecem hatta yazılı metin hazırlıyorum hem başbakana hemde bülent arınça birde bu imza kampanyasının çıktısınıda metine ekleyeceğim.inşallah pazar günü bu işi halletmeye çalışacağım. ayrıca bursadaki toplantının yeri ve saati değişmiş yeni yer pazar günü merinos kültür merkezi saat 13:30 da olacakmış bursadaki tüm arkadaşların bu proğrama katılıp soru cevap şeklindede bülent arınça sorabiliriz hatta diğer illerde ankaraya gelecek arkadaşlarında gelirlerse çok güzel olur

Ziyaretçi

2012-10-11 15:44

Elektronik posta yoluyla göndermiş olduğunuz dilekçeniz Cumhurbaşkanlığına ulaşmıştır.

KURUMSAL İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

cumhurbaşkanlığına meil göndermiştim meiliniz ulaştı diye mesaj geldi

Ziyaretçi

2012-10-11 17:31

antalya odasında dosyası yanan kaç arkadaşımız var ?

Ziyaretçi

#385 Re:

2012-10-12 09:39

#384: -  

antalyada  toplantı için dosyası yanan 60 kadar kişiyi aramışlar ama gelenler 25 kişi civarındaydı.

Ziyaretçi

2012-10-12 09:46

bazen düşünüyorumda allah boşuboşuna bizlere bu işkenceyi çektirmiyor tabloya bak 60 kişi aranıyor gelen sayısı 25 kişi bizler bunları hakediyoruz.ama yinede ümitliyim çok detaylı bir rapor hazırlıyorum pazar günü bülent arınça vereceğim.

Ziyaretçi

2012-10-12 11:34

arkadaşlar, görüyormusunuz? sadece antalya 60 kişi. ve gelen 25. yorum sizin...
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#388 Re:

2012-10-12 14:22

#380: -  

1 kere mail atıp bırakmayın arkadaşlar. ben hergün atıyorum.her gün yazıyorum, derdimizi anlatıyorum.altına da bu dilekçeyi ve imzaların listesini koyuyorum.dilekçeyi ben oluşturdugum için imza listesinin toplu bir şekilde çıktısını alabiliyorum. sayı her gün artıyor o yüzden hergün yeni liste çekip gönderiyorum.

Ziyaretçi

2012-10-12 14:57

aynen bende hergün ilgili yerlere meil gönderiyorum keşke herkes gönderse

Ziyaretçi

2012-10-13 15:31

şunu çok merak ediyorum
maliye bakanlığı sınav yönetmeliğini 6 ayda reddetti ve türmoba yolladı
en az 4 ayı geçti şimdi diyorsunuzki kasım 10 da 60 günlük süra dolacak
acaba yanlışmı anladım süre başladıda 10 kasım son tarihmi yoksa 10 kasımdan sonra 60 gün içinde dava açılacak

Ziyaretçi

#391 Re:

2012-10-13 18:55

#390: -  

10 kasım son gün. yücel akdemir antalyada yaptıgı bilgilendirme toplantısında bizzat kendisi söyledi.

Ziyaretçi

2012-10-14 22:13

arkadaşlar daha önce bahsettiğim proğrama bursadaki proğrama bülent arınç geldi detaylı bir rapor hazırlamıştım birde imza listesini çıktısınıda eklemiştim. bizzat kendim bülent arınça verdim konuyu kısaca anlattım kendiside gerekli ilgiyi göstereceğini söyledi.
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#393 Re:

2012-10-15 12:18

#392: -  

çok teşekkürler size. inşallah olumlu bir sonuç elde ederiz.

Ziyaretçi

#394 Re:

2012-10-15 12:20

#392: -  

Arkadaş rapor halinde vermen cok güzel olmuş. İnşallah güzel neticeler elde ederiz.

Ziyaretçi

2012-10-15 12:26

teşekkürler, inşaallah olumlu bir sonuç elde ederiz.

Ziyaretçi

2012-10-15 12:31

aynı raporda sayın başbakana ve sayın numan kurtulmuşa göndereceğim sizlerde öyle yapın düşünün 750 kişi imzalamış bu kişiler akp genel merkezine başbakanın adına gönderilirse çok etkili olur.750 dosya yaklaşık 5 cuval yapar buda olayın ne kadar ciddi olduğunu gösterir. malüm 2013 de yerel secimler var bu olayın üzerine gidersek en geç ocağa kadar bu kanunu çıkartırız. arkadaşlar üşenmeyin izma kampanyasının dökümünü alın kendinizde durumunuzu belirten rapor yazın gönderin.
Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#397 radikal haber

2012-10-15 12:36

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=SendenHaberDetay&ArticleID=68 bu sabah radikal gazetesine yazmıştım. haber olarak yayınlamışlar arkadaşlar.sizlerde bu haberin linkini facebook ve twitter hesaplarınızdan paylaşın.ayrıca haberin linkini ilgili mail adreslerine de gönderin ki ne kadar çok beklyen ve mağdur olan smmm adayı var anlasınlar.

aşagıdaki mail listesine bülent arınç'ın mailini de ekledim.

cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr,
bimer@basbakanlik.gov.tr,
ozelkalem@basbakanlik.gov.tr,
bulent.arinc@tbmm.gov.tr,
mehmet.simsek@tbmm.gov.tr,
igeldi@gelirler.gov.tr,
mkilci@gelirler.gov.tr,
fgozubuyuk@gelirler.gov.tr,
matug@gelirler.gov.tr,
mgunes@gelirler.gov.tr,
scandan@gelirler.gov.tr,
hkaracam@gelirler.gov.tr,
mkayrak@gelirler.gov.tr,
hakkoca@gelirler.gov.tr,
udogan@gelirler.gov.tr,
btopaloglu@gelirler.gov.tr,
ugur.ozturk@gelirler.gov.tr

Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#398 Re:

2012-10-15 12:41

#396: -  

imza kampanyasının dökümünü isteyenler varsa bana mail atsınlar.  malimusavirstajerleri@gmail.com  adresinden bana ulaşabilirsiniz. imzaların listesini dilekçe sahibi olarak sadece ben liste halinde çekebiliyorum.

Ziyaretçi

2012-10-15 12:57

arkadaşlar özellikle bülent arınça gönderin çünkü bu konuda onun detaylı bilgisi var daha faydalı olur arkadaşlar yukarda arkadaşımız belirtmiş herkes eklesin imza kampanyasının çıktısını alın ilgili yerlere postayla gönderin

Ziyaretçi

2012-10-16 11:17

Ben SMMM yeterlilik sınavlarına girmiş ve 7 dersten 6 sını geçerek Mali Müşavirlik ruhsatına çok yaklaştığım anda sınav haklarımın bitmesi sebebi ile 1 dersten kalarak dosyası yanmış yüzlerce arkadaşımdan birisiyim. Talihsizliğimizki SMMM sınav yönetmeliğimizde sınav şartlarımızın çok ağır ve olması sınav maliyetlerinin çok yüksek olmasından ayrıca bu sınavlarda başrısız olanların 2 yıl sınava girememesi gibi çok ağır bir yaptırımla karşı karşıya kalmamızdan dolayı mağdur olmuş durumdayım. 1 dersten kalmama rağmen 2 yıl bekleyip daha önce geçmiş olduğum derslerden tekrar sınava girmek gibi ve bütün bu derler için ayrı ayrı harçlar ödeme gibi bir cezaya çarptırıldım. Kendi ülkemde saygın bir mesleği icra edebilmek uğruna harcadığım çabaya acımıyorum ama böylesine ağır sınavları ve çok ağır maliyetleri olan bir yolculukta 1 dersten başarılı olamadım diye 2 yıl beklemek ve daha önceki bütün dersleri hiç yapmamışım durumuna düşmek bize meslek onuru ve vakarını öğretmek ve aşılamak olan siz değerli büyüklerimizi rahatsız ediyor olmalı diye düşünüyorum. Rahat sız etmiyorsa da haberiniz olmadığından dır görüşündeyim.Çünkü böylesi saçma ve ağır bir yaptırımı olan 2. bir meslek daha yoktur heralde. Üst kuruluşlarımıza bu durumla ilgili rahatsızlıklarımızı ilettiğimizde bu sorunun aşılması için yeni bir yönetmelik hazırlandığı yönetmeliğin yayınlanması aşamasında sorun oluştuğu ve bu sorunların çeşitli bürokratik sebeplerden oluştuğu aslında bunun aşılamayacak kadar zor bir durum olmadığı ama birimler arası sıkıntılardan dolayı yönetmeliğin kabulünün zorlaştığı bizlere aktarıldı. Bende bu durum karşısında en doğru tutumun bütüm birimleri bu olaydan haberdar ederek mağduriyetimizin giderile bileceği ümidi ile bu mektubumu kaleme aldım.Umarım ümitlerim boşa çıkmaz ve sizler bu sıkıntımıza çözüm olabilir ben ve benimgibi nice arkadaşlarımın mağduriyetlerini gidere bilirsiniz.Mesleğimizin daha ileri seviyelere ulaşabilmesi maliye ve ekonomimizin daha uyumlu işleye bilmesi biz ve bizim gibi gençlerin bilinçli çalışmaları ve gayretleri ile oluşacağını dikkatlerinize sunar, hepinize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.