SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

Ziyaretçi

/ #291

2012-09-05 11:58

Bakın şunu açık söyleyim ki içimizde çok sinsi, Elini taşın altına koymayan, sürekli "birileri bişey yapsın da bize nasıl olsa bi faydası olur" gibi düşünenler var. Türmobda bekleyen 1000 civarında yanmış dosya var. Ama bakıyarsonuz ki sesini duyurmaya çalışan sayısı 50 yi geçmedi. Bunları birbirimize sormadan, açıp telefonu posta yada mail yoluyla bunları en yetkili ağızdan neden sormuyoruz. Bunları yapamıyorsanız, soramıyorsanız, korkuyorsanız SMMM riskini üstlenemezsiniz. Öyle ki bu meslek sorumluluk, cesaret ister. 7/7 yapan arkadaşıma 6 defa iş buldum ve en sonunda geçen gün kovmak zorunda kaldım çünkü cesaret yok ve sorumluluk üstlenmiyor. Lütfen ama lütfen böyle olmasın. Herkes kendi çapında birşeyler yapsın. Telefonlarla, maillerle, mektupla adam gibi daha önce bazılarının yaptığı gibi şövalyeliğe soyunmadan kaş yapacağım derken göz çıkarması gibi olmasın. İsteyeceğimizi adam gibi isteyelim yada soralım. Bana öyle geliyor ki ters bir şekilde atılan maillerden ve konuşmalardan Yücel bey de rahatsız olmaya başladı.