SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-08-04 14:07

BORA YA TAMAMEN KATILIYORUM SANKİ VATANI SATTIKTA AF OLMUYOR NE ADAMLAR AF VEYA YENİ KANUNLAR SAYESİNDE ŞİMDİLERDE HAPİSTEN TAHLİYE OLDU DIŞARLARDA GEZİYOR BİZE SINAV HAKKI BİLE VERİLMİYOR.SMMM KANUNU İLK ÇIKARTAN ADAMLAR NEKADAR DAR DÜŞÜNCELİ VE BECERİKSİZMİŞ Kİ KENDİLERİNİ BÖYLESİNE BAĞLAMIŞLAR ŞİMDİ BİR KİŞİNİNİ İKİ DUDAĞINDAN ÇIKACAK SÖZLERİ BEKLER DURAMA GETİRDİLER BİZİ BU KANUNU BU DURUMA GETİRENLERDENDE ŞİMDİ HAKKIMIZI VERMEYEREK BİZİ BOŞYERE BEKLETENLERDENDE BUİŞ ELİNDEN GELİPTE BİLE BİLE YAPMAYANLARDANDA KENDİ İŞLERİ OLUNCA ANINDA ÇÖZÜP HERTÜRLÜ YASAL YADA TORPİLLE İŞLERİNİ GÖRDÜRENLERDENDE ALLAH HUZURNDA DAVACIYIM ASLA HAKKIM HELAL DEĞİLDİR BU SİTE VE KULLANICILARI ŞAHİT OLSUN BU DÜNYA ÖYLE YADA BÖYLE NASILSA GEÇER MAKAM MEVKİ BELGE RUHSAT ONLARIN OLSUN BAKALIM ÖBÜRTARAFTA NE YAPACAKLAR DAHA ÖNCE BU KONUYLA İLGİLİ OLARAK CUMHUR BAŞKANINA MAİL ATMIŞTIM BELKİ HEPİMİZ BİRDEN SIK SIK MAİL ATARSAK DİKKATLERİ KENDİMİZE ÇEKEBİLİRİZ ODA OLMAZSA ZATEN YAPACAK BİŞEY YOK (PEK SALLIYCAKLARINI SANMIYORUM AMA Bİ ÜMİT) HEPİNİZE SAYGILARIMLA

Ziyaretçi

2012-08-07 10:59

arkadaşlar Yücel bey aradı.bakanlığın olumlu cavap vermediğini belirtti.bunun içinde 3-5 kişilik bir grupla yanlarına gidilirse bakanlığın vermiş olduğu kararı göstereceğini söyledi.bu konuda Yücel bey in gayet samimi olsuğuna inancımız tamdır.
yanlız arkadaşlar seviyesiz şekilde mailler yazılıyormuş.lütfen rakadaşlar ne kadar mağdur olsakta bunlar bize yakışmaz.
yücel bey de bu konudan baya sıkılmış.en az bizim kadar bu sınavı oda istiyor.
yücel bey in yanına gitmek isteyen arkadaşlar varsa telefon numarası var rendevu alıp beraber gidebiliriz

Ziyaretçi

#278 Re:

2012-08-07 21:26

#277: -  

kararı göstermektense çözüm nedir onu söylese daha iyi değil mi? kararı vermişler nasıl olsa Allah kahretsin verenleri de türmob bu işi başka nasıl halleder onu söylese daha iyi olur. 

Ziyaretçi

2012-08-07 21:51

ısrarla söylüyorum ek sınav hakkını verebilir türmob.illaki yeni yönetmeligin cıkması gerekmez. zaten su anda kullanılan bir yönetmelik var. buna istinaden ek sınav hakkı yapılabilir. madem yücel bey bu durumdan sıkılmış ek sınav hakkı versinler o zaman.yücel bey bana attığı mailde ek sınav hakkının yönetmelik ile degil genelge ile olabilecegini, yönetmelik çıkmdan da bunun olamayacagını yazmış. illa niye yeni yönetmelik çıkması gerekiyor bir de bunu açıklasın ozaman.2000 yılında verilen ek sınav hakkı o zaman ki gecerli olan yönetmelige istineden verilmemişmiydi. bunu aynen uygulayabilirler. herkes ek sınav talebi ile ilgili mail atsın. madem yönetmelik istediğimiz gibi olmadı ek sınav hakkını alıncaya kadar mail atmaya ve turmobu sıkıştırmaya devam edin lütfen.

Ziyaretçi

#280 Re:

2012-08-08 08:07

#279: -  

bence şu an sılışmış durumdalar yılmayalım maillerimizi atalım.daha başkalarınada atalım ki bizimde bu ülke vatandaşı olduğumuzu anlasınlar

Ziyaretçi

2012-08-08 08:19

arkadaşlar ya 2-3 kişi biraraya gelip gidelim ozaman yanlarına derdimizi anlatalım.Yücel bey bundan kaçmıyor.Ankara daki arkadaşlarımız bir saatini ayırsın hiçte zor değil bir anlayalım dinleyelim.2 yıldır mail atmaktan sıkıldık artık.maille bir yere varılmıyor birde yüzyüze görüşelim.gerekirse bakandanda rendevu isteyelim.görüşelim.
derdimiz bu diyelim hiçte zor değil arkadaşlar
şimdi Ankara da olupta gitmek isteyenler ismini bildirsin.rendevu alıp gidelim.dökümanlarımızıda hazırlayalım.
yarın bu mesleğin sorunlarını sırtımıza alacak bizleriz.çünkü bizden iyi kimse anlayamaz
onun için isim bildirin önce Ankara daki arkadaşlar bir görüşsün akabinde bizlerde toplanıp gideriz
hayat bizim hayatımız.

Ziyaretçi

2012-08-09 08:14

ne oldu arkadaşlar Ankara da bizi temsil edecek yok mu

Ziyaretçi

2012-08-09 12:39

arkadaşlar artık rica ediyorum.yerim uzak olmasa gelir ben halederdim.gidip görüşmekten kaçınmayın
ne olacaksa olsun artık. toplanmak bu kdar zor değil

Ziyaretçi

2012-08-15 16:27

Özellikle Ankarada'ki arkadaşlar, lütfen gidin görüşün, yapabileceğimiz bişey varsa bizleri de çağırın inanın geliriz. Gidin aslını neslini anlayın.

Ziyaretçi

2012-08-26 21:46

slm arkadaslar neden artık kimse yazmıyor tamamen umut kesildimi? lütfen biseyler yazın

Ziyaretçi

2012-08-29 11:41

yücel beyi ek sınav hakkının neden verilemediği konusunda sıkıştırın arkadaşlar. yeni yönetmeliği maliye kabul etmemiş olabilir ama ek sınav hakkını turmob genelge ile verilebilir, yani yönetmelik çıkması gerekmiyor. herkes ısrarcı olsun.herşeye af çıkıyor bir bize ek sınav hakkı verilmiyor.

Ziyaretçi

2012-08-29 11:43

yönetmelikten umut kesildi gibi artık ama EK SINAV ya da AF SINAVI talebinde bulunmaktan vazgecmeyelim.
a

#288 basiret

2012-08-30 12:55

la ne basiretsiz adamlarsınız ankara veya ankara ya yakın oturupta şu türmoba becerip gidemeyen insanın ne işi var mali müşavirlikle?

Ziyaretçi

#289 Re: basiret

2012-08-31 08:30

#288: a - basiret 

çok doğru söylüyorsunuz.kimse taşın altına elini koymuyor

Ziyaretçi

2012-09-03 16:37

yeni bir bilgi edinen var mı? turmob yeni yönetmeliğin maliyeden kabul görmemesinden dolayı mahkeme yoluna gdecek diyenler vardı.son durum nedir acaba?

Ziyaretçi

2012-09-05 11:58

Bakın şunu açık söyleyim ki içimizde çok sinsi, Elini taşın altına koymayan, sürekli "birileri bişey yapsın da bize nasıl olsa bi faydası olur" gibi düşünenler var. Türmobda bekleyen 1000 civarında yanmış dosya var. Ama bakıyarsonuz ki sesini duyurmaya çalışan sayısı 50 yi geçmedi. Bunları birbirimize sormadan, açıp telefonu posta yada mail yoluyla bunları en yetkili ağızdan neden sormuyoruz. Bunları yapamıyorsanız, soramıyorsanız, korkuyorsanız SMMM riskini üstlenemezsiniz. Öyle ki bu meslek sorumluluk, cesaret ister. 7/7 yapan arkadaşıma 6 defa iş buldum ve en sonunda geçen gün kovmak zorunda kaldım çünkü cesaret yok ve sorumluluk üstlenmiyor. Lütfen ama lütfen böyle olmasın. Herkes kendi çapında birşeyler yapsın. Telefonlarla, maillerle, mektupla adam gibi daha önce bazılarının yaptığı gibi şövalyeliğe soyunmadan kaş yapacağım derken göz çıkarması gibi olmasın. İsteyeceğimizi adam gibi isteyelim yada soralım. Bana öyle geliyor ki ters bir şekilde atılan maillerden ve konuşmalardan Yücel bey de rahatsız olmaya başladı.

Ziyaretçi

2012-09-05 12:08

Arkadaşlar mademki türmobun mahkeme yoluna gitme hakkı var, bizler bu hakkı destekleyelim. Türmob bunu gerçekten istiyorsa destek olarak arkasına bizleri alsın. Gerekirse bir talep formu oluştursun, toplu bir şekilde herkez bunu istesin yada bizlerden yapmamazı istediği ne varsa onun üzerinde yoğunlaşıp destek olalım. Yürütmek türmobun yetkisindeyse, ve türmob yasaya uygun şekilde genel kurulda böyle bir karar almışsa, kısacası herşey yasalsa mahkeme buna hayır diyebilirmi? Kesinlikle demez. Maillerle türmobdan mahkemeye gitmesini, ve bu davayı kazanmasını sağlama konusunda destek ve maillerimize devam edelim. Yukarıda arkadaşın dediği gibi bunu düzgün bi şekilde yapalım isteyelim. Herkeze kolay gelsin.

Ziyaretçi

2012-09-05 12:39

arkadaşlar daha 3-5 kişi toplanıp Yücek bey çağırdığı halde yanına gidemiyoruz
bir yanına gidilse hiç maile ona bunada gerek kalmayacak.iş halolacak ama biz bunu bile beceremiyoruz

Ziyaretçi

2012-09-06 14:38

SELAM ARKADAŞLAR

Ziyaretçi

2012-09-06 14:49

ben türmobda bir yetkili ile görüştüm sınavıma az kaldu dosya açtırayımmı diye bana dosya açtırmamı tavsiye etti
nedenide şu maliye bakanlığımın yeni smmm sınav yönetmeliğindeki tüm değişiklikleri bizim ek sınav hakkımız hariç kabul ettiğini ama ek sınav hakkı verilmediği için türmob tarafından resmi gazetede yayınlanmayacağını bu hakkın alınması için idari yollara başvurulduğunu ve olmazsa hukuki yollardan halladilmeye çalışıldığını ama zaman alacağından sınavla girmeye süresi kalmayanların dosya açtırması nın daha mantıklı olacağını fakat dosya açtırdıktan sonra olursaki bu yönetmelik kabul edilip yayınlanırsa bu haktanda faydalanabileceğimizi söyledi bana
benim bundan anladığım türmob bu işe son nokyatı koymamış daha mücadele devam ediyor
onun için yücel beye gayet nazik meillerle yardımcı olup cevap verelim inanın bu adam bu işi tek başına yürütüyor başka kimsenin umrunda değiliz
ha birde şu yücel bayle görüşmeye gidecek arkadaşlar artık gitsinler neden çekiniyorlar
yav ben ankarada veya 300 km yakınında otursam her aksam giderim
ama yinede toplanın randevu alın aynı gün gelmezsem namerdim

Ziyaretçi

#296 Re:

2012-09-06 15:04

#295: -  

sınava girmeye süresi kalmayanların dosya açtırmasından kasıt nedir? cümle düşüklüğü olmuş tam anlayamadım ben. yani şunu mu demek istediniz; 2 yıl bekleme süresi dolanlar dosyasını açtırsın mı demek istediniz.

Ziyaretçi

2012-09-06 15:59

evet

Ziyaretçi

#298 Re:

2012-09-06 17:13

#297: -  

onca parayı ve zamanı nerden bulacaz bunu soran yok?ankara dışından gelecek olanlar için otel parası ayrı bir dert.milleti sömürmekten başka birşey degil yaptıkları.benim sürem doldu. aralık sınavına bilerek başvurmadım.bekliyorum.bakalım ne olacak .

Ziyaretçi

2012-09-07 08:01

peki arkadaşlar maliye bakanlığınca onaylanan yönetmeliğin içerisinde dosya açtırdıktan sonra kaldığımız tek dersten sınava girme hakkı var mı? eğer öyle bir şey varsa türmob u sıkıştıralım resmi gazetede yayınlansın.arıten ek sınavı beklemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Ziyaretçi

2012-09-08 10:57

Düzgün yaz. Ne demek "türmobu sıkıştıralım" Kaç kere söyleyeceğiz yaa? Lütfen arkadaşlar. Cümlelerimiz biraz nazik olsun.