SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

Ziyaretçi

/ #273

2012-08-02 10:20

maliye bakanı onay vermiyormuş bak şuna bütün maliyenin veri tabanını muhasebecilere yaptırdın devletin elemanı gibi çalıştrıyorsun muhasebecileri her yaptığın değişiklik muhasebeciye kaçıyor. adamlar artık çoçuk bile yapamıyor senin yüzünden. bunların hakkını nerde ödücen. arzuhalcilik yapmaktan muhasebecilik yapamaz olduk. kurumlara anket formu, yeminliye tutanak maliye ye mükellef bilgi formu adres sigortaya adres bilgisi işkura anket ticaret odalarına anket ona anket buna anket yolda geçerken görüyoruz bir sürü ota bk anket yapan arkaşdaşlar onlardan farkımız kalmadı. neyseki onlar yaptığı işi biliyorlar ben anket yapıyorum diyor (kesinlikle küçümsemiyorum ) helal yapılan her iş kutsaldır. biz neyiz muhasebecimi arzuhalci mi bide karşılığı yok hiçbir işin ben böyle eşşek gibi çalışıpta para kazanılmayan meslek görmedin adam 30sene mali müşavielik yapmış zor zar bir ev almış veya alamamış üstüne sigortaya borç maliye ye borç yazık. bu kadar ayaklar altına alınan bir meslek daha yoktur. ki biz devletin en büyük yardımcı organlarıyız.maliye bakanı da onu bunu çıkartsın nasıl olsa burda eşşek var çalışsın. hata yapmak lüksün yok çünkü sen insan değilsin maliyenin robotusun ama memur devamlı hata yapar pardon deyip iş biter senin her hatan 2000 tl den başlıyor.adam işini yapmmamış koca yıl işkurda verdiğimiz işgücü çizelgelerini sisteme girmemiş onlına sisteme geçince bi batık sisitem boş cari dönemler verilmiyor arıyoruz neden böyle siz girceksiniz girmezsen 2000 tl cezası var memur bile öğrenmiş. ulan sevgili memur sana kim ceza yazacak ben kanunni süresinde vermişim ondan sonrası senin işin. bi de aldığın parayı çoluk çoçuğuna götürüyon. memurlar dalga geçiyor artık bizimle devlet memur almıyormuş artık bütün işleri bize yüklemişler diye dalga geçiyorlar. bü güne kadar çoğu yatıyorda devlet dairelerinde şimdi kış uykusuna girerler. şimdi muhasebecilerde önemsemiyor mükellefi devleti herkes canından bezdi işimiz beyanname yetiştirmek oldu. sağlıklı düşünmek yok yorum yapmak yok sadece aman beyannamler gecikmesin ceza yeriz aman mükellef bil gi formalrı anketler gecikmesin ceza yeriz yeter artık len ceza ceza bu psikoloji nerey varılacapını zannediyoesunuz. bizleri işimizden soğuttunuz. çok tahsilat yapacağız beklersinizz mükellefden.
biz en azından mükellefimize vergi ödemeyi ve ödenemesi gerektiğini aşılıyoruz ve bizi de dinliyorlar ama şimdi ister ödesin istrer ödemesin çünkü ondan önemlisi bizim anketlerimiz var.
mükelleften 100 tl para alıncan bir aylık işlem karşılığında bu işin riski 3000-5000 arasında.
fazla oyalandık ceza yemeden işlerin başına dönelim. hayırlı işler herkese