SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-07-25 16:52

demek bu şarkı burada bitti.2 yıl sonra. emeği geçenlere teşekkür ederiz

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2012-07-25 18:52

Ziyaretçi

2012-07-25 19:00

Bizlerin hayatı ve geleceğimizle oynayanların hayatları söner bi gün inşaallah.

Ziyaretçi

2012-07-26 11:16

KAZANILMIŞ HAKLAR ASLA GEÇERSİZ OLMAMALI

Ziyaretçi

2012-07-26 13:14

ne yapacağız.yeniden dosyamı açtıracağız

Ziyaretçi

2012-07-26 13:51

BU İMZA KAMPANYASINI BAŞLATANLARA TEŞEKKÜR EDERİM.HER ŞEY İÇİN
YÜCEL BEYEDE TEŞEKKÜR EDERİM ÇÜNKİ TEK BAŞINA BİR ŞEYLER YAPTI

AMA GİB ÇALIŞAN YÖNETİCİLERİ DAİRE BAŞKANLARINI DÜŞTÜKLERİ BU YANLIŞ ZİHNİYETİN ESARETİNDEN KURTULMALARINI TEMENNİ EDİYOR VE ONLARI ALLAHLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM ALLAH NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN

HA ŞUNUDA SÖYLEYEYİM ARTIK BENİM İÇİN AKP HÜKÜMETİNİN HİÇ BİR GÜVENİLİRLİĞİ KALMADI ÇÜNKÜ OKADAR
YAZI YAZMAMIZA RAĞMEN İKİ TANE BIROKRATINA SÖZ GEÇİREMEDİ ADAMLAR BİLDİKLERİNİ OKUDU SANKİ BİR SINAV HAKKI VERSELER MEMLEKETİN BİRLİK VE BERABERLİĞİ BOZULURDU

BU ZİHNİYET ÇOK DEĞİŞİK BİR ZİHNİYETE BENZİYOR BENZERLERİNE CAHİLEYE DÖNEMLERİNDE BİLE RASTLANMAMAKTADIR.

Ziyaretçi

2012-07-26 14:16

bunların dışı ak (güya). Ya içi?

Ziyaretçi

#258 Re:

2012-07-26 15:10

#250: -  

siz maliyenin olumsuz görüş verdiğini nerden duydunuz. kesin mi bu bilgi? yani maliyenin zaten başından beri olumsuz baktıgı biliniyordu. kesin olarak karara bağlamışlar mı?

Ziyaretçi

2012-07-26 17:50

evet kardeşim ilyas geldi bey ve yücel beyle görüşebilirsiniz
bu bilgi kesin zaten bora bey yukarıda yazmış kapatılmıştır diye
türmob yetkilisi dava açacaklaarını söylediler ama dava çok uzun sürermiş
onun için benim görüşüm bir an önce dosyalarınızı açtırın ve ders çalışmaya başlayın
bir daha bu zalimlerin eline düşmeyin

Ziyaretçi

2012-07-26 17:52

şu anda maliyenin cevabı türmobun elinde resmi gazetede yayınlama yetkiside türmobda
ama türmobun istediği gibi olumlu gelmediği için türmob bunu resmi gazetede yayınlamayacak
ve yargı yoluna gidecek öyle dediler kendileri

Ziyaretçi

#261 Re:

2012-07-26 19:37

#260: -

BU MÜBAREK GÜN ALLAHTAN DİLİYORUM PERİŞAN OLSUNLAR BU GENCECİK İNSANLARIN HAYALLERİNİ ÜMİTLRİNİ BİTİRİP ATMAK BİR YANA RESMEN DALGA GEÇTİLER İNŞALLAH ÇOCUKLARINDA ÇIKMAZLARDA KENDİLERİNDE ÇIKAR BU AHIMIZ.

Ziyaretçi

2012-07-26 22:58

AMİN BİNLERCE DEFA AMİN

Ziyaretçi

2012-07-26 23:41

TURMOB EGER GERCEKTEN STAJERLERDEN YANA TAVIR SERGİLEMEK İSTİYORSA AF SINAVI YAPSIN. YÜCEL BEY YÖNETMELİK ÇIKMADAN GENELGE YAYINLAYIP EK SINAV HAKKI VERİLEMEYECEGİNİ YAZMIŞ AMA 2000 YILINDA YAPILAN EK SINAV HAKKINDA SANKİ YENİ YÖNETMELİK Mİ CIKARMIŞLARDI. SU AN GECERLİ OLAN YÖNETMELİĞE İSTİNADEN EK SINAV HAKKINI PEKALA VEREBİLİRLER. HERKES BU KONUDA ISRARLI OLSUN LÜTFEN.TURMOBU BU KONUDA SIKIŞTIRMAMIZ LAZIM. EK SINAV HAKKI İLE İLGİLİ OLARAK MAİL ATMAYA DEVAM EDİN BENCE.

Ziyaretçi

2012-07-27 08:14

ama bekleme süresi kesin 6 aya düşecek denmişti.bunuda temmuzun sonunda açıklayacaklarını söylemişlerdi budamı olmadı

Ziyaretçi

2012-07-27 16:57

ya bunlar bizimle dalgamı geçiyor.türmob dan gelen mail aşağıda

Yönetmelik taslakları Maliye Bakanlığının onayına sunulmuştur. Henüz bir gelişme yoktur.

Ziyaretçi

2012-07-28 00:04

KARDEŞ,M BUNLARIN BİRBİRİNDEN HABERİ YOK
BAKIN SİZLERE BİR TEKLİF YAPAYIM

HERKES BAŞBAKANA MEİL ATSIN VE BU KONU HAKKINDAN BAŞBAKANDAN HER KES ADINA RANDEVU İSTESİN RANDEVU ALAN ARKADAŞ YER VE SAATİNİ SÖYLESİN HERKES O GÜN O SAATTE ORDA OLSUN TOPLU HALDE BAŞBAKANA DERDİMİZİ ANLATALIM İNANIN HİÇ BİRİMİZ GİB İN UMURUNDA DEĞİLİZ AMA BAŞBAKAN AÇSA TELEFONU BİRİSİNE HÖST DESE HEPSİ ALTLARINA DOLDURUR

BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM VE RANDEVU İSTEYECEĞİM.

Ziyaretçi

#267 Re:

2012-07-28 10:20

#266: -  

bunların topunun ........

Ziyaretçi

2012-07-30 16:17

dosya açtıran arkadaşlar oldu mu

Ziyaretçi

2012-08-01 15:33

kimse takılmıyor artık neden

Ziyaretçi

2012-08-02 09:40

dilekçe tamamen bizim tercümanımız olmuş teşkkürler hazırlayanlara inşallah sonuç olumlu olur. bu durumda olan arkadaşların bu dilekçeyi önemle dikkate almalarını tavsiye ediyorum

Ziyaretçi

2012-08-02 09:59

bu mağduriyeti yaşayan bütün arkadaşlarıma selam. İmşallah bu sorunu hep birlikte çözeceğiz.benim anlamadığım 2000 yılında türmob yeni yönetmelik miş gibi sınav hakkı çıkartıyor iken şimdi aynı olayı neden yapamıyor. maliye bakanlığı da sanki kaçakçılık mı yapıyoruz da burda karşı çıkıyor. bu ülkede nelere af geldi bir tek sorun bizmiyiz. nedir bu böyle cebimizde paramız yokken gittik borç bulduk harçalarımızı yatırıp sınavlara gittik çoğumuz. bu işin elemanlığını yapan arkadaşların ekonomik durumu çok mu ii ki bu paraları biz her defasında ödüyelim.
2 yıl bekletiyorsun cezalandırıyorsun üstüne birde geçtiğin derslerden tekrar sınava giriyorsun böyle bir zulüm nerde görülmüş. kazanılmış hakkı nasıl insanların elinden alırsınız. madem 2 yıl bekletyiyorsun ozaman kaldığın dersten sınava girme hakkı ver. biz niye af diye dileniyoruz anlamıyorum. zaten diğer derslerden başarılı olmuşum neden tekrar tekrar bize gelince mi önlem alacakları tuttu.kimlere belge verildi bu ülkede bizim suçumuz bu derslere hazırlanmak mı nedir yani tek dersten kalmış arkadaş ortalama derdi yok üzerine 2 yıl beklemek biz bu paraları ailemizden çoçuğumuzdan kıstık bir an önce bu belgeyi alalım diye .bütün belgeler onların olsun. doymadılar paraya.

Ziyaretçi

2012-08-02 10:01

nerdeyse apo çıkacak biz hale belge alcağız.

Ziyaretçi

2012-08-02 10:20

maliye bakanı onay vermiyormuş bak şuna bütün maliyenin veri tabanını muhasebecilere yaptırdın devletin elemanı gibi çalıştrıyorsun muhasebecileri her yaptığın değişiklik muhasebeciye kaçıyor. adamlar artık çoçuk bile yapamıyor senin yüzünden. bunların hakkını nerde ödücen. arzuhalcilik yapmaktan muhasebecilik yapamaz olduk. kurumlara anket formu, yeminliye tutanak maliye ye mükellef bilgi formu adres sigortaya adres bilgisi işkura anket ticaret odalarına anket ona anket buna anket yolda geçerken görüyoruz bir sürü ota bk anket yapan arkaşdaşlar onlardan farkımız kalmadı. neyseki onlar yaptığı işi biliyorlar ben anket yapıyorum diyor (kesinlikle küçümsemiyorum ) helal yapılan her iş kutsaldır. biz neyiz muhasebecimi arzuhalci mi bide karşılığı yok hiçbir işin ben böyle eşşek gibi çalışıpta para kazanılmayan meslek görmedin adam 30sene mali müşavielik yapmış zor zar bir ev almış veya alamamış üstüne sigortaya borç maliye ye borç yazık. bu kadar ayaklar altına alınan bir meslek daha yoktur. ki biz devletin en büyük yardımcı organlarıyız.maliye bakanı da onu bunu çıkartsın nasıl olsa burda eşşek var çalışsın. hata yapmak lüksün yok çünkü sen insan değilsin maliyenin robotusun ama memur devamlı hata yapar pardon deyip iş biter senin her hatan 2000 tl den başlıyor.adam işini yapmmamış koca yıl işkurda verdiğimiz işgücü çizelgelerini sisteme girmemiş onlına sisteme geçince bi batık sisitem boş cari dönemler verilmiyor arıyoruz neden böyle siz girceksiniz girmezsen 2000 tl cezası var memur bile öğrenmiş. ulan sevgili memur sana kim ceza yazacak ben kanunni süresinde vermişim ondan sonrası senin işin. bi de aldığın parayı çoluk çoçuğuna götürüyon. memurlar dalga geçiyor artık bizimle devlet memur almıyormuş artık bütün işleri bize yüklemişler diye dalga geçiyorlar. bü güne kadar çoğu yatıyorda devlet dairelerinde şimdi kış uykusuna girerler. şimdi muhasebecilerde önemsemiyor mükellefi devleti herkes canından bezdi işimiz beyanname yetiştirmek oldu. sağlıklı düşünmek yok yorum yapmak yok sadece aman beyannamler gecikmesin ceza yeriz aman mükellef bil gi formalrı anketler gecikmesin ceza yeriz yeter artık len ceza ceza bu psikoloji nerey varılacapını zannediyoesunuz. bizleri işimizden soğuttunuz. çok tahsilat yapacağız beklersinizz mükellefden.
biz en azından mükellefimize vergi ödemeyi ve ödenemesi gerektiğini aşılıyoruz ve bizi de dinliyorlar ama şimdi ister ödesin istrer ödemesin çünkü ondan önemlisi bizim anketlerimiz var.
mükelleften 100 tl para alıncan bir aylık işlem karşılığında bu işin riski 3000-5000 arasında.
fazla oyalandık ceza yemeden işlerin başına dönelim. hayırlı işler herkese

Ziyaretçi

2012-08-02 16:10

ek sınav konusunda ısrar etsin herkes lütfen. turmoba mail atmaktan vazgecmeyin. 2000 yılında verilebilen bir hak tekrar verilebilir. herkes ısrar etsin bu konuda lütfen.

Ziyaretçi

#275 bora

2012-08-03 15:15

#274: -  

maliyedeki bora denen şahsa veya maliye bakanı mehmet şimşek'e şunu sormak isterdim , eğer apo smmm sınavında tek dersten başarısız olsa ve imralıdan deseydi ki ben iki sene beklemem ve geçtiğim dersler benim kazanılmış hakkımdır ve bir daha o derslere girmem,merak ediyorum ve telefonla ulaşabilsem kendilerine soracağım ne derlerdi.Ben şimdiden cevap vereyim bora denen şahsı kimse takmazdı devlet hemen bu işi halleder ve apo ya derhal smmm belgesi verilmesini verilmesini  emreder ve üstünede tazminat öderdi.Medya dünyayı ayağa kaldırır Avrupa ülkeleri ise insan hakları notumuzu negatife çevirirdi.Kısacası bu ülkeye ve bayrağa ne kadar bağlı isen o kadar sürünür ve bir bok elde edemezsin haklı bile olsan,ama bu ülke ve bayrağa ne kadar ihanet edersen o kadar az vergi ödersin,elektrik ve su faturası hayatta ödemezsin (senin yerine vatansever salaklar öder) ve istediğin belgeyide ,hakkıda söke söke alırsın.