Durlach Fatih Camii: Sükrü Bozcu - Göreve Devam!

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

Durlach Fatih Camii: Sükrü Bozcu - Göreve Devam! isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2016-07-02 14:05

Hocamizdan cok memnunuz...

Ziyaretçi

2016-07-02 22:28

Durlach camiini ziyaretim esnasında,gençlerin bir araya gelip Kuran dersleri yaptığına şahid oldum.Genç insanları bu tür hayırlı işler için bir araya getirmek,hocamızın ve yönetimin uyumlu çalışması olarak görüyorum.
Gençleri özellikle günümüzde terör ve yanlış yorumlar yapan guruplardan uzak tutmak vatandaş ve devlet olarak sorumluluğumuzdur.Hocamızın klasik anlayışın dışında ,din gönüllüsü olarak yapmış olduğu bu hayırlı işin takdir ve örnek gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Başlatılmış bu hayırlı faliyetin sekteye uğramaması için hocamızın Durlach camii görevinin devam etmesinin isabetine dikkatiniİ çekmek isterim.

Ziyaretçi

2016-07-04 00:40

Eşim ve çocuklarımla Karlsruhe şehrini gezerken,namaz ibadetini gerçekleştirmek için uğradığımız Durlach camiinde ,bir anne olarak karşılaştığım bir hakikat beni ziyadesiyle memnun etti.

Hocamızın sıcak karşılaması,gençlerle diyaloğu ümitlerimizi yeşertti.Gençlerle yapmış oldukları Kuran'ı anlama faliyetleri; ebeveyn olarak bizleri mutlu etti.
Fakat üzülerek öğrendik ki hocamızın görev yerinin değiştirilmesi gündemdeymiş.Sormadan edemiyor insan,bu tür hayırlı işleri başlatmış bir din gönüllüsünü takdir böylemi olmalı diye.Geriden gelen hocalar takdir görmek yerine,yerlerinin değiştirildiğini öğrenince hangi duygular içinde görev yapabilecekler.

Karlsruhe Din Ateşeliğimizin bu kararlarını tekrar gözden geçirmelerini,hocamızın görevinin devamı hususunda karar vermesini beklemekteyiz.DITIB olarak temsil görevinin ifası hususunda,cemaatiyle,gençleriyle uyumlu din gönüllülerinin insanımızı teşkilatımıza ,dolayısıyla devletine daha bağlı,güvenen üyeler,insanlar kazacandıracağını öngörmek yanıltıcı olmayacaktır.