Usta öğreticilere kadro getirilmesini istiyoruz

Geçici personel olarak istihdam edilen kadrosuz Usta Öğreticiler, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından memur veya sözleşmeli olarak kabul edilmemekte; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ise işçi olarak sayılmamaktadır. Bu durum onları sosyal güvenceleri olmayan eğitim emekçisi olarak konumlandırmaktadır. 

Devlet Memurları Kanunundaki sorumlulukları yerine getirirken memurlara verilen haklardan yararlanamamaktadırlar. 20-25 sene çalışsalar dahi kıdem tazminatları yoktur. Kursları yenilenmeyip işsiz kalsalar işsizlik sigortaları yoktur. SGK Primleri düşük olduğundan SGK primi 24 veya 25 gün olmaktadır. Ücretleri asgari ücretin de altındadır, Yeni mevzuatta puanlama sisteminin 360 işgününe 1(bir) puan verilmesi bu mesleğe yıllarını vermiş usta öğreticilerin hak kaybına uğramalarına sebep olmuştur. 

Kadrosuz Usta Öğreticilerimizin tüm özlük haklarından yararlanıp, hakketmiş oldukları kadroların verilmesini talep ediyoruz..

İmza Kampanyasını İmzala

By signing, I authorize DİLEK MERİÇ to hand over the information I provide on this form to those who have power on this issue.


YA DA

We will not display your email address publicly online.

We will not display your email address publicly online.Ücretli Tanıtım

Bu imza kampanyasının tanıtımını 3000 kişiye yapacağız.

Daha fazlasını öğrenin...