memur öğretmenler olarak alınmış hakkımızı geri istiyoruz

Sayın Bakanım. Kamu kuruluşunda 657e tabi devlet memuru olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda öğretmenlik mezunuyum. Kurumlar arası geçiş ile MEB'de öğretmen olarak geçiş yapmak istiyorum.
Ancak,MEB öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğinin dayanağını oluşturan 657 sayılı Devlet Memurları Yasası,1739 sayılı Milli Eğitim Temel yasası, 3797 sayılı Mili Eğitim Bakanlığının Teşkilat Görevleri hakkında herhangi bir değişiklik yapılmadığı halde, yönetmelikte değişiklik yapılarak öğretmenliğe atanmak isteyen devlet memurları için Kpss'ye girme şartı getirilmiştir.
Fakat 5580 sayılı kanun ile dershanelerde 6 yılını dolduran öğretmenlere 2015 yılında sadece mülakat ile ögretmen olma hakkı verilmiştir.
Bu nedenle yönetmeliğin eski haline getirilmesini ya da yeni bir düzenleme ile diğer kamu kuruluşlarında olduğu gibi her yıl belirli dönemlerde KPSS şartı olmadan kamu personellerinin Kurumlar arası ilk atama ile Meb'e geçişimizin sağlanması, 31.08.2012 tarihinde değişen yönetmeliğin değişiklik öncesi geçiş şartlarını sağlayanların hakları saklı kalarak, 31.08.2012 tarihinden sonra memur olanları kapsaması hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

İmza Kampanyasını İmzala

Bunu imzalayarak, HATİCE ÇEVİKBAŞ adlı kişinin imzamı, bu konuda yetkisi olanlara iletmesine onay veriyorum.


YA DA

İmzanızı onaylamak için, bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. E-postalarımızı aldığınızdan emin olmak için lütfen info@imzakampanyasi.net adresini adres defterinize veya güvenilir gönderen listesine ekleyin.

Bu mesajı yanıtlayarak imza kampanyanızı onaylayamayacağınızı lütfen unutmayınız.

Ücretli Tanıtım

Bu imza kampanyasının tanıtımını 3000 kişiye yapacağız.

Daha fazlasını öğrenin...