kanunların işleyişi

İsmim Abdullah çorum ilçesi osmancıkta yaşıyorum 1977 doğumluyum evli iki çocuk babasıyım. Tekstil fabrikasında kesimhane bölümüm çok zor ve çok sitresli bir işim var çalişma saatlerimiz sabah 8 akşam 19.30 yada daha fazla olabiliyor ayda pazar tatillerimiz bir yada iki sefer yaşadığım yer ile iş yeri arası 16 km bazı günler kendi aracımla işime gitmekteyim.

     Yine birgün işime erken saatlerde gittim iki haftadır tatil yapmadan zorunlu mesai birde işe erken gitmek çok yordu o günde akşamda saat 20 de çıktım . Yanımda da aynı mahalleden beraber aynı iş yerinde çalıştığı çocukluk arkadaşimla  Arabama binip evime doğru yola çıktım 09/03/2013 saat 21'de ve evime 200-250 mt yakınında polis çevrimine girdim. Gerekli evrakları buradaki polis memurlarına verdim bana alkol olup olmadığını sordu bende olmadığını söyledim.

 ve beni polis otosuna çağırıp alkol metreye üflememi söylediler. Ve ben bunun üzerine üfledim bana hani alkol yoktu 0.61 piromil alkol var dediler bende alkol almadım nasıl olur diye itiraz ettim. Beni hiç dinlemeden ehliyetine el koyuyoruz ve 700 tl ceza yazıyoruz. Asliye Hukuk Ceza Hahkemesine itiraz etme hakkına sahipsin diyerek bana evrakları imza ettirdiler yanımdaki arkadaşıma hiçbir uygulama yapmadan bize ehliyetli birini çağırmamızı aksi halde bize arabayı teslim etmeyeceklerini söylediler çağırdığımız arkadaşada alkol testi yapmadan aracı teslim ettiler. Ve ben hakkımı aramak için kendi mücadelemle Osmancık Devlet Hastahanesine vakit kaybetmeden gittim benden kan alınmasını istedim bunun mümkün olamayacağını kendilerinin bu durumdan dolayı mahkemelik olduklarını söyleyip bizi geri gönderdiler.

  şimdi sorarım polisin itirazıma mütaakip beni hastahaneye götürmesi gerekmiyormuydu biz bunları sonradan öğrendik ama poli bunu biliyordu neden beni hem maddi hemde manevi zarara uğrattı yangından mal kaçırırcasına oldu bittiye getirip bunu bize reva gördü polisin görevi sadece ceza yazmakmı halkın canını malını namusunu korumak ve yardımcı olmak değil mi ve bana o gece kimin cezasını ödettiler kimi kurtardılar merak ediyorum. Bu durumla ilgili dilekçemi yazdım ve Asliye Hukuk Ceza Mahkeme'sine sundum çevremde bana bunun bir yararı olmayacağını söyüyorlar. Ben hangi kanuna hangi adalete güveneyim insan hayatı bu kadar mı ucuz.  Ben bu durumu kabullenemedim bir ayda aldığım asgari ücretimi ben ceza yatırdım herhalde ceza yazdıkça pirim alıyorlarmış haram olsun ben ehliyetimi, ödediğim ceza parasını geri talep ediyorum. Çünki bir buçuk yaşında epidermis billoza hastası çocuğum var tedavi gideri için bana gerekli eğer tedavi ettiremesem heryeri çürüyor bu durumdan mütevellit yüce devletimizin affına vicdanen sığınıyorum ve bana yardımcı olmanızı arz ve talep ediyorum.