iibf kadro bekliyor

Sayın Cumhurbaşkanım/Başbakanım/Bakanım,

Ülkemizdeki yüzbinlerce IIBF mezunundan birisiyim. Takdir edersiniz ki aldığımız egitim idari bilimler üzerine olsa da kamuda mevcut işgücünü karşılayacak bir kadro acilmamaktadir. Bundan da vahimi diger bölüm mezunlarına kıyasla daha zorlu ve adaletsiz uygulamaların mevcut olmasıdır.

Şöyle ki, sayısı 400.000'i aşan IIBF mezunu için açılan kadro sayısı işgücünün yüzde 10'unu bile karsilamamaktadir. Açılan kadrolara girebilmek için ise diger bolum mezunlarının maruz kalmadığı ağır bir alan sınavında baraj puanı alıp kadro açılan pozisyonun sınavına katılmaya hak kazanmak ve bu sınavın da barajını geçip mülakatta başarılı olmak gibi her adımı bir diğerinden daha ağır şartları yerine getirmemiz gerekiyor. Bununla birlikte kadrolar icin belirlenen baraj puanları her zaman belirlenen puanın cok üstünde bir puanla kapanmaktadir. Bunun sebebi yüzbinlerce IIBF'liye az sayıda kadro açılmasıdır.

Halbuki bizler gibi üniversite mezunu olan öğretmen arkadaşlarımız kendileri için açılmış onbinlerce kişilik kadrolara kurum sınavı, mülakat gibi aşamalar olmadan ve bize dayatilan zorlu alan sınavının yanında gerçekten basit sayılabilecek bir KPSS ile atama usulü goreve başlayabilmektedir.

Sonuc olarak, Iktisadi ve idari Bilimler alanında eğitim almış olan 400.000 birey, bu eğitimlerini devlet yararına kullanmak için mevcut adaletsizligin giderilmesi için girişimlerinizi beklemektedir.

Saygılarımla.