bimer e dilekçe

Quoted post

Ziyaretçi

2013-07-08 22:31

Selam Saygılı basbakanımız. İlk once rahatsız etdiyim için ozr dilerim. Ben 27 yaşında Azerbaycanlı kızıyım. Türkiyenin İstanbul şeherine 28 nissan 2013 cu yılında gelin geldim. Turkiyede ve Azerbaycanda düyünümüz oldu. Resmi olarak evlilik cüzdanımız var. Ailemi annemi babamı abimi, çalışdığım yeri ve arkadaşlarımı eşimi sevdiyim icin terk etdim geldim buraya. Burda cok karibim. Yalnızım. Her şeyi eşime feda etdim. goze aldım. . Azerbaycanda cocuk polikliniyinde bilgisayarda çalışırdım. ve polis memurlarıylada yardımçı olarak bilgisayarda çalışmışım. polis idaresinin yazılarını bilgisayara yazıyordum. Çalışdığım yerin kimlikleri vardır. yalan konusmuyorum araşdıra bilirsiz. Evlilik cüzdanımız var. Yabancılar şubesinden ikamet tezkeresi aldım. 3 yıl sonra vetendaşlık alacagımı soylediler. Fakat içinde çalışma izni yasakdır yazılmış. Cok ağır ve zor durumdayım. Allah bana el ve ayak vermiş ama ben her gun evdeyim calısamıyorum. Eşim kfc maqdonus gibi yerde motorla evlere yemek veriyor. ve gecelerde guvenlikde çalışıyor. cok yogun ve uykusuz oluyor. yazık 2 iş çalışmasına bakmayarak bakuya geldi getdi ve baska borclarıda vardı ve çalışdığı aldığı paranı borc veriyor. bende çalışmak ve yardım yapmak istıyorum eşime. ve borcları oldugundan bana para veremiyor. bende genc kızım dısarıya cıkıyorum neyse almak istiyorum param olmadığından alamıyorum. ikametde oyle yazıldığı için kimse işe almıyor. iş veren insan uğrasmaga zamanım yok diyorlar. ne olur bana yardım edın. yalvarırım size. bak Allah gorur ki yazdıklarımda yalan yokdur. yalanım Varsa Allah cezamı versin. cok tesekkur ederım şimdiden soyleyim. İnanırım yardım yapacaksız. Umidim Goyde Allaha yerde Sizedir. ne is olur olsun islemeye razıyım . cok rica ediyorum yalvarıyorum.bilgisayar ve rus dilini biliyorum. azacik ingilis dilide. ama temizlikci bile calisirim. devlet isi olsa cok sevinirim olmazsa ozel yerlerin birinde calismak icin izin versenizde yeter.

Yanıtlar

Ziyaretçi

#587 Re:

2015-08-13 10:53:21