bimer e dilekçe

Ziyaretçi

/ #125 doğum borçlanması hakkında

2013-07-07 09:11

sayın başbakanım. ben ak parti kurucu il yönetim kurulu üyesiyim. ismim Mehmet teyyare,  sosyal güvenlik bakanlığı tarafından sunulan ve mecliste kabul edilen yasa ile kadınlarımıza doğum borçlanması hakkı verildi. yasa olarak çok önemli ve kadına ekonomik güvence verecek bu yasadan maleseef. çok hanım kardeşimiz yararlanamamaktadır. çünkü, çıkarılan bu yasayı sgk. genelgelerle işe yaramaz hale getirdi. kadınla ımızın umutlarını sona erdirdiler. şöyle ki; doğumdan önce sigortalı çalışması olmayan kadınlarımız, doğum borçlanması hakkından yararlanamadı. bağkurlu kadınlarımız ile emekli sandığına mensup kadınlarımız bu haklardan yararlanamadı. Askerlik yapan her erkeğe askerlik borçlanması hakkı verilmişse, doğum yapan tüm kadınlarımızında bu haktan yararlanmasının önü açılmalı. bİz ak parti üyesi ve sevdalısı olarak, kadınlarımızın bu HAKTAN BİZ NEDEN yararlanamıyoruz sualine cevap veremiyoruz. önümüzde hem yerel, hem de cumhurbaşkanlığı seçimi var. bu kanunun düzeltilmesi lazım. sayın başbakanım, bu yasa yeniden ele alınmalı ve kadınlarımızın tümünün bu yasadan yararlanması sağlanmalı. kadınlarımız hayatımızın olmazsa olmazları. hayatın bütün yükü onların üstünde. kadın çocuk doğurmuşsa, bu haktan yararlanmalı. siz yeni evlenen gençlerimize ve genç kadınlarımıza, önce üç, sonra beş çocuk yapılmasını tavsiye ediyorsunuz. bazı sivri zekalılar, buna karşı çıksa da, bu olayda ülkemizin olmazsa olmazlarındandır. Genç Türkiye Cumhuriyetinden,Yaşlı Türkiye Cumhuriyetine doğru gitmekteyiz. Yaşlı Türkiye'nin kimseye faydası yok. nüfusumuzun genç ve dinamik olması Büyük Türkiye Cumhuriyeti'nin olmazsa olmazlarındandır. onun için kadının fazla doğum yapmasını teşvik etmek için.  bu yasanın acilen düzeltilmesi lazımdır. 2014 Yılında Yapılacak Yerel seçimleri ve 2015 yılında Yapılacak (inşallah) İlk başkanlık seçimlerinde KADINLARIMIZ Belirleyici olacaklardır. Kadınlarımızın Ak Partimize daha sıkı sarılacaklarına olan inancım tamdır. sayın başbakanım, size bu mektubu yazmama sebep  olan bazı hanım kardeşimizin serzenişlerini dile getirmek ve sorunun çözümlenmesi için birinci ağızdan konuyu size aktarmak için yazdım. kadınlarımızın size ulaştıramadıkları duygularını dile getirmek için yazdım. böyle bir yasa seçimlerde bizim de önümüzü açacaktır. ak parti her zamankinden daha fazla oy almak zorundadır. fazla oy, ak partinin arkasında halk iradesinin olduğunun göstergesidir. siz bu işleri bizden çok daha iyi bilir, iyi analiz edersiniz. bu seçimler ak parti için çok önemlidir. biz ne yapıp edip oylarımızı artırıp, halk iradesinin artarak ak partinin arkasında olduğunu göstermek zorundayız. olayı bir başka açıdan da düşünecek olursak, sevgili peygamberimiz hz. muhammet mustafa (s.a.v.) efendimizin kadına verdiği değeri ortaya koymak ve desteklemek ve sadece bundan bile sevgili resülümüzün şefaatine nail olmak için bile, bu yasa değiştirilerek yeniden çıkarılmalı ve mağdur olan kadınlarımızın yüzünü güldürmeliyiz. diye düşünüyorum. ben ak parti kurucu il yönetim kurulu üyesi olarak,  bu yasada bir haksızlık olduğunu düşündüğüm için, bu dilekçeyi siz yazıyorum. inşallah sizin emrinizle bu haksızlık giderildiğinde, böyle bir şey olduğunda, bu aşta zerre miktarı kadar benimde bir emeğim oldu diyerek,  onur duyacağım. gurur duyacağım. halkın içinde insanlarız. partililiz. dostlarımız, arkadaşlarımız, komşularımız, akrabalarımız ve partimize destek olan sezsiz çoğunluğun  sesi olabilmek için bu konuyu sizinle paylaştım. mevlam size güç versin. ömrümüzden sizin ömrünüze ömür katsın. inşallah. allah yar ve yardımcınız olsun. sevgili başbakanım. allaha emanet olunuz.