GENELKURMAY BAŞKANLIGINA DİLEKÇE

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

GENELKURMAY BAŞKANLIGINA DİLEKÇE isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-05-01 23:10

Ziyaretçi

2013-06-30 19:28

lütfen cığcık köyüne bir karakol yaptırınız.mesela annem köyde tek yaşıyordur. evi köyün çıkışındadır ve ıssızdır.tüm köy halkı istiyordur.
gereğini arz ederim
ali

#3 Re:

2013-06-30 19:31

#2: -

evet lütfen bir karakol yaptırınız zaten köye bir sürü jandarma gidip geliyor. bu şekilde daha kolay olur

vatan

#4 sözleşmeli er

2013-10-01 20:45

sayın komutanım herşeyi düşünüyorsunuz da bide sözleşmeli erlerin eşlerini de düşünseniz de gittiğimiz yere çocugmuzuda götürsek herşey maaş demek değildir. ailesi yanında olanlar rahat biz ne yapalım kafayı bozup birbirimize mi sıkalım

Ziyaretçi

2013-11-13 07:42

ben ibrahim ışık sayınbaşkanım gkk olarak yaklaşık 10 yıl kadar görev yaptım görev esnada beden felci gecirerek göevime son verildi tenzimat haklarımın göztilmesıne arz ederim

Ziyaretçi

2013-11-22 11:37

ben enes özgün dün bir şikayette bulunup yerimin değiştirilmesini istemiştim yazdıhım yorumlarıda göremiyorum cvpta almadım bu ülkede bize kim yardımcı olucak siz olmucaksanz olucak birilerini söyleyin bize
bekir

2013-12-17 22:30

komtanım uzman erbaslık icin basvurdum yalnız dedilerki 2008 de terhis olman lazım ben 2009 da terhıs oldum bu konuda bana yardımcı olun 05324788062

Ziyaretçi

2014-01-16 20:58

Askere 1 tertip gitmek istiyorum lütfen yardımcı olun
06 06

#9 genelkurbay başkanıyına

2014-01-18 13:12

ben vatanıyı görevımı kırbısta yapmaktayım ben vatan aşkına baglı bı insanım ben vatanıyı borcumu doğda yapmak istemekteyim arz ederim
aksoylu
Ziyaretçi

2014-02-01 10:08

oğlum 10 şubat 2014 te askeri hastanede belinden ameliyat olcak ameliyatı devlet hastanesi veya özel hastanede yaptırma hakkı varmıdır oğlumun sadece mazeret izni var bu soruma acil cevap verilirse memnun olurum saygılarımla tlfn 5325132481

Ziyaretçi

2014-02-24 14:27

adım bereket karataş Adıyaman merkez 1989 doğumluyum. sozlesmelı er le ılgılı internet sıtesınde yer alan kkk sayfasında başvuru hakkında yeterlı bılgı verılmedıgınden dolayı cok mağdurum. sözleşmeli ere kayıt yaptım yapılan kayıtta hıc bır sorun gorulmedı yasım 25 suan bu dılekceyı ankaradan yazıyorum kayıt kabul formu kabul edılmedı terhıs belgemın 2010 olduğundan dolayı gerı cevrıldım o kadar magrurumkı sınırden kendımı bıle ıfade edemiyorum benım gıbı mağdur olanların sayısı bılınmıyor
burak
Ziyaretçi

2014-03-28 09:35

ben hakkari yüksekovada askerlik yapıyorummm abimde askerligini şırnakta yaptı şuan abim yüksekovada rütbeli olak görev yapıyoo ikimizde dogdayız ben batıda görev yapmak istiyorumm buralarda piskolojim bozuldu duramıyorum uygun görürseniz batıda yapmak istiyorum Arz Ederim... saygılarımlaaa 0542 675 99 65 yardımcı olmanızı isitoyrum lütfen bize orda kimse bakmıyooo küfür azar dayak yiyoruzzzz artıkk duramıyorummm bunalıma girdimmm...

Ziyaretçi

2014-03-29 11:33

sn genel kurmay başkanım adım umut yarar 1992 3 dertip 1hd taburu 3 hd bl şırnak da askerlik yapmaktaydım askerlimin bitmesine 6 ay kala kacakcı yakalamaya calışırken bacayım kırıldı 50 cm pilatin takıldı gazilik vermediler askerliyim bitti calışamıyorum şuan madurum bana yardım edin  arz ederim tel numaram 05396789496

Ziyaretçi

2014-04-07 18:06

Kardeşim urfa ceylapınarda askelik görevini yaparken hastalandı böbrekleri durmuştu kimse müdahile etmemiş azından kangelmiş helikopterle diyarbakır diçle üniversite hastanesine kaldımıslar orda kalbidurmuş akciğerleri su ve iltaapbaglamış 10gün orda yogun bakımda yattı ordan ambulas uçakla Ankara gataya geldı birinci derece yogun bakımda yatıyo makınayla yaşıyor ölümle pençeleşiyor bundan hangı komutanın haberi var kardeşim özgün. Koğuşda. Yatmış kimse bakmamış nöbette ağzından kangelmiş hastaneye kaldırmışlar. Kalbi Durmuş yanı ölmüş sora haberimiz oluyo sızler için vatanın anlamı yok vatan çanakkalede kalmış sayın genel kurmayım şimdi ne olacak bunun hesabını kim verecek gaz bombasından birinin kafasına bırşey deyıyor aylarca manşetten. Inmiyor bu asker sahipsizmi bunasıl insanlık kardeşimin hayatı ne olacak hesabını kım verecet akciğeri. Hasarlı böbreği. Yok beyni hasarlı bu cocuğun gelecegi nasıl olur tabi yasarsa bızleri dostlarımızdan başka teselli eden yok hani budevlaet nerede ne oldu mehmetciye hesabını verin

Ziyaretçi

2014-04-07 18:07

Sahıpsiz millet

Ziyaretçi

2014-04-11 14:33

ben maruf göçer istanbul/çatalca 15inci ikmal merkezi komutanlıgında görev yapmaktayım 03.04.2014 tariginde yat iştimasından sonra koguşa çıkarken merdivenlerde ayagım boşluha gelerek mirdivenlerden yuvarlandım saat 10 suların nöbetçi subayımız osman ugur şimşek tarafından çatalca ilyas çokay devlet hastahanesine kaldırıldım lakin acildeki nöbetçi doktor benle ilgilenmedi 07.04.2014 tarihinde kasımpaşa askeri hastahenisine götürün diyerek beni kışlaya geri gönderdiler ertesi gün başımı çarptıgımdan dolayı başım çok agrıyordu ve sag kolum morararak şişmişti ben rahatsızlıhımı defalarca nöbetçi subayımız binbaşı kadir gökan ekşi komutamıza beyan etmeme rahmen kendisi beni azarlayarak hakaret ederek beni hastahane götürmedi ve yataktan kalkıp görevimi yapamadıgım için bana çok sayıda tutanaklar yazdırıp beni mahkemeyi verdi ve kışla komutanımız aptulvahap bozkurt yarbayımızı tetikleyerek üstüme saldı yarbayımız benim kışlayı terk etmemi emretti ve ben hastaheye gittim sag kolumda zedelenme ve parmaklarda kırık ve çıkıklar sonuçlandı bu nedenle komutanımız binbaşı kadir gökan ekşiden şikayetçiyim geregini arz ederim.

Ziyaretçi

2014-05-04 17:28

sayın komutanım ben ceyhun tahta 23.01.1989 osmaniye/kadirli doğumluyum kkk 01.01.2014 t sözleşmeli erliğe başvuru yaptım onaylandı mart ayında mülakata çağırıldm dosyalarım incelendi tamam denildi ardından boy ve kilo ölçüldü oda tamam doktor vücut yapımıza baktı 1.80 boy 80 kg kilo oda tamam ardından şınav mekik oda tamam bomba koşusu oda tamam en son geldik sözlü mülakata içeri girdim tekmil verdim bana otur denildi komutanlar 3 tane oturdum kendini tanıt dediler anlattım sınır komşularımızı sordular hepsini söyledim ismimi kimin koydunu sordular onuda söyledim tamam ceyhun çıkabilirsin dediler dışarı çıktım aradan 10 dakka geçti elinde dosyalarla başka bi komutanımız geldi arkadaşlar bu dosyalar kaybedenlerin dosyası dedi ve tabi ki içinde benimde dosyam vardı....orada geri dönüp neden kaybettik diye sorma şansımız olmadığından size soruyorum ben neden kaybettim herşeyim tamsa herşeyi kusursuz geçmişsem ben neden kaybettim yada bu vatanın banamı ihtiyacı yok saygısızlık gibi olmasın ama paralı asker bulamıyoruz deniliyor herşarta asker olmayı kabul aden bizler vatan için görev yapmak isteyen bizler neden eleniyoruz ayrıyetten ben hava kuvvetlerinede başvuruda bulundum başvurum onaylanırsa izmire mülakata gidecem korkum şudur ki ben kendimi şartlandırdım asker olcam diye ya bu mülakattada elerlersem çok büyük hayal kırıklığı yaşarım o yüzden gereğinin yapılmasını arz ederim 05392451464

Ziyaretçi

2014-05-10 06:34

tunceli il jandarma komutanlığına alay dıye bıldıgım yere askrlık hızmetımı yapmak ıcın hızmet muhafıza 20.06.2013de teslım olduğumda kımlık ve ehlıyetımı teslım ettım ve terhıs olduğumda kımlık ve ehlıyetımı vermedıler kımlık ve ehlıtımın sahsıma teslım edılmesını arz ederim jandarma er mıustafa ögel
zıyaretcı14

#19 askerı gazınolar hakkında

2014-06-02 13:22

Genelkurmay Baskanlıgında Uzman erbasların gazınalara gırmesı yasaklandımı yoksa herkes kendı basına komutan olupmu yasak koyuyor anlamıs degılım.Kardesım ben bu orduya 18 veya 20 sene hızmet yaptıktan sonra esım ve ben orduevıen gıremıyorsak yazıklar olsun buna ben daha ne dıyeyım.Baskalarına peşkeş cekmeye gelınce cekılıyor, tanıklar veya onun tanıdıgı falan gılan berbere kuafore gıre bızler gıremıyoruz ya nedır bu Genelkurmay Baskanım???????????

Ziyaretçi

2014-06-05 15:14

edirne Lalapaşa jandarma komutanlığında bulunan askerlerin nişanlımı rahatsız ettiğini oradaki komutanlara söylediğinde yapmaz diyerek geçiştirdiğini bilgilerinize arz ederim bir daha böyle bir şey ile karşılaşmıyacağımı temenni ederim...

Ziyaretçi

2014-06-09 16:55

ben GÖKHAN KAYATAŞ BUNDAN 6 YIL ÖNCESİNDE ASKERLİK YAPTIM.. VE ORADA ŞEHİTLERİ VE AİLELERİNİ GÖRDÜM..
BENİM SİZİN VE BU TOPRAKLARIN ALTINDA YATAN HERKESİN KANIYLA OLUŞAN BAYRAĞIMIZI İNDİREN KİŞİLERE VERİLMEYEN CEZA, BİZE KESİLEN İDAM GİBİDİR..SİZ BAŞIMIZDASINIZ DİYE RAHATIZ AMA BU TÜR OLAYLARA TEPKİSİZ KALMANIZ, SİZE GÜVENİMİZİ BİTİRİYOR.. BEN ASKERLİK YAPTIĞIMDA O KADAR BAYRAĞA BAKTIMKİ, DOKUNAN AİLEM BİLE OLSA O ELLERİ KESERİM DİYORDUM..
ŞİMDİ SİZDEN BUNU YAPAN O ŞEREFSİZLERİN CEZASINI KESMENİZİ VE BUNU BASINA VERMENİZİ TALEP EDİYORUM..
UMARIM DİLEDİĞİM ŞEKİLDE BU ÜLKE BAYRAĞINA SAHİP ÇIKAR..
TEŞEKKÜR EDERİM...

Ziyaretçi

2014-06-12 16:11

T.C GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA

Ben 2007 yılında 87/4 olarak acemi birliğimi izmir yenifoça'da yaptım. askerliğim biteli 5 sene oldu. usta birliğimide beytüşşebap/ şırnak mezraa beldesinde jandarma komando olarak yaptım. şimdi kardeşim kubilay zülfükar acemi birliğini erzincanda yapıyor ve usta birliği görevide hakkari şemdinli bölgesine düştüğünü söyledi. komutanım asker kutsaldır askerin peygamber ocağı olduğunun farkındayım ama annem sara hastası ben şırnakta askerliği yaparken hastalığı benım üzüntümden daha çok gelişmiş hala kardeşim erzincanda bizim için nerde yaptıgımızın önemi yok ama komutanım anam bir acıyı daha kaldıracak güçte deil. ve şuan askerde olan kardeşimin piskolojik sıkıntıları var her şeyi kendi kendine dert edıyor lütfen allah rızası için yardımcı olun. saygılarımla...

nihat zülfükar- Abisi
0533-334-80-53
tsk aski

#23 recep

2014-11-07 12:43

Komutanm bn hakkrde 8.donem sozlsmli erdim aile sorunu oldgu icin istfa etmek zornda kaldm 3ay oldu edeli ve bn tekrar birligme katilmak istyrum ister egitme yada saglik kntrollerden tekrar gecerm arz ederim 543 439 2115

AHMET DEVELİ
ANKARA

#24 ahmet develi

2014-11-08 11:05

2.kolordu komutanlığı 5.komando alayı 2.tabur 2.bölük çanakkale-gökçeadada vatani görevimi yapmaktayım adım ahmet develi . en son çare size dilekçe yazmaktı . 27.10.2014 tarihinde çavuşun bana saldırmasıyla kavga çıktı ve komutanlarımız bizi mahkemeye verdi  bana saldıran kişi teskere aldı . benim sivildeki dosyamı söylememe rağmen bizi uzlaştırmadılar ve mahkemeye verdiler . askerliğimin bitmesine 130 gün var kimse halimi derdimi dinlemiyo hangi makam ve mevkiye cıktıysam tersliyolar . psikolojim çok kötü sizden yardım istiyorum . SAYGILARIMLA ARZ EDERİM .

Ziyaretçi

2014-11-17 01:03

Sozlesmeli er recep kose kutahya komutanim ben hakkrde sozlesmeli erdim aile sorunu oldgu icin istfa etmk zornda kaldm 3 ay oldu bnm gbi cok asker var Yeni yasa ciksa yuz kizartici sucu olmamaksizn ve tekrardan yaslari uygunsa tekrardan o kutsal elbiseyi bizlere gydrmeye tekrardan nasip edin uzmn cvslr subylar butun personl icn eminmki katilm cok olacak arz edrm