SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2013-01-10 10:04

hala bir sonuç çıkmadı mı?bilgisi olan lütfen yazabilir mi?

Ziyaretçi

2013-01-13 18:22

ümitler tükendi herhalde....

Ziyaretçi

2013-01-13 22:25

kimse yok mu?neredesiniz?nereye kayboldu bu insanlar?

Ziyaretçi

2013-01-14 08:29

arkadaşlar ben bu gün karar vrdim sil baştan yeniden derslere çalışmaya başlıyorum

Ziyaretçi

#780 Re:

2013-01-14 10:59

#779: -  

arkadaşlar bırakın ne çalışması Allah aşkına heves mi? kaldı inanç mı? kaldı. Apo nun bile affedildiği bir ülkede şu kaldığımız şerefsiz ve haysiyetsiz duruma bakın.Hangi kafayla yedi dersi vereceğiz.Allah cezasını versin bunu bize yapanların çoluğundan çocuğundan çıkarsın.Ha derseler ki çalışıp geçseydiniz bizim suçumuz ne haksızlık nerde? o zaman bende şunu söylerim özel smmm zırvalığına bak.O yönetmeliği onaylayan sensin.

Sinem

2013-01-14 13:19

bende ders çalışmıyorum eni sonu bu kanunu çıkaracaklar.burada birlik olabilseydik çoktan çıkardı bu yönetmelik.saman alevi gibi birkaç ay parladı söndü eğer direnmeye devam edilseydi birkaç aya bu yönetmelik çıkardı.

Ziyaretçi

#782 Konu

2013-01-14 17:09

Arkadaşlar yeniden bir kampanya yapalım

Ziyaretçi

2013-01-14 17:25

mahkeme sonucunu bekleyelim derim.

Ziyaretçi

2013-01-15 12:50

bekleyecek canmı kaldı

Ziyaretçi

2013-01-17 01:29

Yönetmelik hakkında bilgisi olan varmı

Ziyaretçi

2013-01-19 18:57

Ne olacak arkadaslar umut bittimi akıl verdigimiz insanlarla beraber sinavami girecegixz kahretsin ya

Ziyaretçi

2013-01-20 19:06

Nereye kayboldu bu insanlar?GÜNEŞ-BATMAZ-EVRİM-SİNEM-MALİMÜŞAVİR ADAYLARI-BİLGEHAN TAMYÜREK-YİĞİT-YÜKSEL belgelerinizi alıp mücadeleyi bıraktınız galiba.Ne oldu?Neredesiniz?

Ziyaretçi

2013-01-21 00:25

Arkadaşlar Sayın Cumhurbaşkanına yönetmelik konusunda mesaj atalım Genel Başkanın görüşmesi var

17.01.2013
TÜRMOB Genel Başkanı Ymm.Nail SANLI, 21 Ocak 2013 Pazartesi günü saat 14:00’de CUMHURBAŞKANI SAYIN ABDULLAH GÜL tarafından kabul edilecektir.

Ziyaretçi

2013-01-21 10:12

nail sanlı inşallah bizim durumumuzu da dile getirir.
BATMAZ

#790 Re:

2013-01-21 10:50

#787: -

Siteminizde haklı olabilirsiniz belki ama şunu belirteyim ne belgemi aldım ne de sınavlara hazırlanıyorum.Şu anda sınavlara girme niyetimde pek yok ama mücadele derseniz ben kendi adıma konuşuyorum yine eskisi gibi bireysel mücadeleme devam ediyorum,dün ne yaptıysam bu günde aynısını yapıyorum,bu platformu yine takip ediyorum ama buraya yazı yazmak içimden gelmiyor eskisi gibi.Bu platformu hazırlayanlara yinede çok teşekkür ediyorum onlar ellerinden geleni yapmaya çalıştılar ama hakkını savunacak,teslim olmayacak birkaç kişiden başka kimse yok burada.Platforma yazılan yazıları okursanız ne dediğimi anlarsınız.Ne isim yazan var ne iletişim bilgilerini veren var ne de ortaya yeni fikirler atan var.3-5 kişi haricinde mücadele eden yok,ben bizim meslek mensuplarınıda smmm adaylarınıda çok pasif görüyorum.Bu pasiflik bu korkaklık bu hak aramaktan acizlik bizleri nereye getirdi görebilirsiniz.Bürokrasi canımıza okudu adımız angaryacıya çıktı  itibarımız yerlerde sürünüyor, bizlere uygulanan bu zulüm  hangi meslek grubuna uygulanıyor,Dünyanın neresinde bu uygulama var,7 dersin 6 sını ver tek ders için 27 ay bekle sonra yine bu sınavlara gir ve verdiğin tüm derslerden tekrar sınava gir,bu kısır döngüye hakaret mi dersiniz,zulüm mü dersiniz,dalga geçme mi dersiniz,ne derseniz deyin ama bizler hak ediyoruz,çünkü ağlamayana ya da hakkını aramayana ne meme verilir ne de hak verilir.Daha ne yazayım bilmiyorum,hep aynı şeyleri yazmaktan da usandım,bilmem anlatabiliyor muyum?Sizin yazdığınız gibi değil olaylar..sizden ricam platforma yazı yazan profillere bakın benim ne dediğimi daha iyi anlayacaksınız.Saygılarımla..

Malimüşavir Adayları
Dilekçe sahibi

#791 Re:

2013-01-21 12:15

#787: -  

nereye kayboldu bu insanlar diye soran arkadaşım, burdayız ama  isimlerini sıraladıgınız 6-7 tane insanın çabasıyla olacak bir iş degil bu.öncelikle şurada yazarken bir isim yazın. bizde kiminle muhatap oluyoruz bir bilellim.BATMAZ  bu konuda çok haklı.yönetmelik konusunda bir degişiklik yok malesef.ama hala mail atmaya devam ediyorum herkese.belgeyi alıp mücadeleyi bırakmadık malesef...............................

YUKSEL

2013-01-21 13:58

Al benden de o kadar. Nerede bu insanlar diye soracağına kendimiz neler yapıyoruz diye sormamız gerekir. Belgeyi aldığımız filan da yok. Tek ders için bekliyoruz. Ders filan calıştığımız da yok. Cünkü insanda ne şevk bıraktılar ne de azim.
YUKSEL

2013-01-21 15:04

Arkadaşlar, bi arkadaşımız bir mektup yazmış idi. Bu mektubu Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına ben daha önce gönderdim. Diyorum ki bu mektubu şimdi tekrar gönderelim.Belki ilgili kurumların dikkatini cekebiliriz.Mektubu göndermek isteyenler için aşağıda yer veriyorum:

Ben SMMM yeterlilik sınavlarına girmiş ve 7 dersten 6 sını geçerek Mali Müşavirlik ruhsatına çok yaklaştığım anda sınav haklarımın bitmesi sebebi ile 1 dersten kalarak dosyası yanmış yüzlerce arkadaşımdan birisiyim. Talihsizliğimiz ki SMMM sınav yönetmeliğimizde sınav şartlarımızın çok ağır ve olması sınav maliyetlerinin çok yüksek olmasından ayrıca bu sınavlarda başarısız olanların 2 yıl sınava girememesi gibi çok ağır bir yaptırımla karşı karşıya kalmamızdan dolayı mağdur olmuş durumdayım. 1 dersten kalmama rağmen 2 yıl bekleyip daha önce geçmiş olduğum derslerden tekrar sınava girmek gibi ve bütün bu dersler için ayrı ayrı harçlar ödeme gibi bir cezaya çarptırıldım. Kendi ülkemde saygın bir mesleği icra edebilmek uğruna harcadığım çabaya acımıyorum ama böylesine ağır sınavları ve çok ağır maliyetleri olan bir yolculukta 1 dersten başarılı olamadım diye 2 yıl beklemek ve daha önceki bütün dersleri hiç yapmamışım durumuna düşmek bize meslek onuru ve vakarını öğretmek ve aşılamak olan siz değerli büyüklerimizi rahatsız ediyor olmalı diye düşünüyorum. Rahatsız etmiyorsa da haberiniz olmadığındandır görüşündeyim.Çünkü böylesi saçma ve ağır bir yaptırımı olan 2. bir meslek daha yoktur herhalde. Üst kuruluşlarımıza bu durumla ilgili rahatsızlıklarımızı ilettiğimizde bu sorunun aşılması için yeni bir yönetmelik hazırlandığı yönetmeliğin yayınlanması aşamasında sorun oluştuğu ve bu sorunların çeşitli bürokratik sebeplerden oluştuğu aslında bunun aşılamayacak kadar zor bir durum olmadığı ama birimler arası sıkıntılardan dolayı yönetmeliğin kabulünün zorlaştığı bizlere aktarıldı. Bende bu durum karşısında en doğru tutumun bütüm birimleri bu olaydan haberdar ederek mağduriyetimizin giderile bileceği ümidi ile bu mektubumu kaleme aldım.Umarım ümitlerim boşa çıkmaz ve sizler bu sıkıntımıza çözüm olabilir ben ve benim gibi nice arkadaşlarımın mağduriyetlerini gidere bilirsiniz.Mesleğimizin daha ileri seviyelere ulaşabilmesi maliye ve ekonomimizin daha uyumlu işleye bilmesi biz ve bizim gibi gençlerin bilinçli çalışmaları ve gayretleri ile oluşacağını dikkatlerinize sunar, sizlere teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım.
EVRİM

#794 ARKADAŞLAR

2013-01-22 09:53

Diğer arkadaşlarımın da yazdığı gibi kimse mücadeleyi bırakmadı.Yalnız unutmayın ki sizlerin de destek ve birliğinize gerek var.Yaptıklarımızın dışında sosyal medyayı kullanmanın ve ilgili birimlere sorunumuzu güzelce anlatmanın dışında başka bir şu da şöyle olsun diyen varsa buradayız.Bizler artık sayılı isimler olarak zaten birbirimizle haberleşiyoruz.Buradan da şu çıkar o saydığınız isimler birbiri ile iletişim halindeyse ve bu sitede başka hiç bir ses çıkmıyorsa demek ki siz diye bir durum yok kaldı ki SİZ BİZ durumundaysak zaten birlik hiç olmamıştır.Üzgünüm.

Ziyaretçi

2013-01-24 08:13

arkadaşlar ne yapılması gerkiyorsa bizede söyleyin yapalım bu güne kadar yapmış olunanlar sonuç vermedi konuşulmayan milletvekili bakan türmob yetkilisi kalmadı kimse çözümden yana değil.sizden öncekiler nesıl yaptılarsa sizde öyle yapacaksınız diyorlar.kimse kimsenin halinen anladığı yok bu kadar adam kazandı siz neden kazanmadınız sizde sorun ver diyorlar

Ziyaretçi

2013-01-24 11:43

gelin birlik olalım meclise bir baskın yapalım inanınki haftasında sonuç verir.

Ziyaretçi

#797 tarkan

2013-01-24 18:25

#795: -  

Bu kadar adam kazandı sizde bir şey mi var da kazanamadınız diyen şerefsize evet bizde öyle bir şey var ki gösterirsek geceleri uyuyamazsın deseydin.Bunu diyen köpek özel smmm sınavında maliyet ve finansalı kaldırırken neden demedi ki bir sürü adam bu derslerden imtahan olduda sizde bir şey mi var da muaf tutulacaksınız, lütfedipte aynı soruyu o yönetmelik gelirken neden sormadı şerefsiz.Bu ülkede binlerce kişi üniversite bitirmeden,maliyet muhasebesi ve finansal analiz dersini hayatında hiç görmeden smmm oldu.Bu bürokrat denen kimin köpeği olduğu belli olmayan şerefsiz daha ne konuşuyor.

Ziyaretçi

#798 Re:

2013-01-25 08:14

#796: -  

10 tane adam bulamassın bir ara toplanılıp türmoba gidelim dedik adam bulmadık yani bizde birlik yok onun içinde kayıpetmeye mahkumuz herkes kendini düşünüyor. inanınki buraya üye olan bir çoğu oturmuş ders çalışıyordur.

Bir takma isim seçin

#799 Konu

2013-01-28 12:45

arkadaşlar türmoba ve yetkililere mail atmaya devam edeceğiz. çünkü mahkeme sonucuyla birlikte gündemden düşmememiz lazım.

Ziyaretçi

2013-01-28 12:50

cumhurbaşkanı ve nail sanlı nın görüşmesinin detayları hakkında bilgisi olan varmı ?