SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

SMMM SINAV YÖNETMELİGİ İÇİN İMZA KAMPANYASI isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2012-11-02 14:39

CHP VE MHP NİN E-MAİL.ADRESLERİNİ BİLEN VARMI LÜTFEN BURAYA YAZSIN

Ziyaretçi

2012-11-02 15:26

chp ve mhp yi karıştırmayın. çünkü onlar ne derse hükmet tersini yapar biliyorsunuz.
CÜNEYT

#453 SİYASİLERE TWEET ATIN

2012-11-02 15:27

BANA KALIRSA HER GÜN SİYASET ADAMLARINA TWEET ATIN.TÜM GENEL BAŞKANLARA VE MİLLET VEKİLLERİNE.
TWETTER ADRESİNE YAZIN İSİMLERİ BULUN TAKİP EDİN VE DERDİNİZİ YAZIN.EN ETKİLİ ÇÖZÜM BU BENCE.
HEPİNİZE BAŞARILAR DİLERİM.
HAKKI

#454 kesinlikle katılıyorum twvetter'e

2012-11-02 15:44

Evet arkadaşlar bakın seçimler yaklaşıyor 550 milletvekili var,eğer bu kanunun çıkmasını istiyorsanız en az 100 milletvekiline twett atın.AKP-MHP-CHP-DTP bize yardım ederlerse bunlar yardım eder.Kim varsa TWETTleyin.Bakın o zaman bu kanun çıkıyor mu çıkmıyor mu?Burada imza toplamak önemli ama bu konuyu internet ortamında günde 10 dk nızı ayırıp yaparsanız kesinlikle bu kanun çıkar,benden söylemesi.Tüm mağdurlara başarılar dilerim.

Ziyaretçi

2012-11-02 15:59

https://twitter.com/smmm_stajerleri twitter kullananlar burayı takip etsin lütfen.
Mehmet

#456 Twitter e Hücummm

2012-11-02 16:01

Ben Twitter e başladım bile,hadiyin arkadaşlar bu günden itibaren tüm milletvekillerine twitter atalım.130 kişiyi twitterime ekledim ve hepsine twit atıyorum.Yaşasın haklı mücadelemiz,yaşasın tüm mağdur olan arkadaşlar.Hadi herkes bilgisayar başına ve tanıdık tanımadık kim varsa bize destek olmalarını sağlayalım.Tek dersten mağdur olan arkadaşlar,yorumlarda belirtildiği gibi seçim yaklaşıyor ve bu bizim son fırsatımız.Hadi aslanlarım Türkiye sizlerle gurur duyuyor.

Ziyaretçi

2012-11-02 16:36

bu sizin smmm sınav yönetmeliğini maliye bakanlığındaki belli bir cemaate yakın brokratlar engelliyor bu işin üzerinde yoğunlaşın inanın buraya müdahale edebilirseniz başarırsınız

Ziyaretçi

2012-11-02 18:22

birkaç günden beridir siteye bakıyorum. sağolsun arkadaşlarımız bişeyler yapma çabasında. ama bir şahıs varki tam bir numunelik. 100bin meslek mensubunun arasından çıkmış ortalığa felaket tellahlığı yapıyor, yahu sen kimsin? necisin? nerelisin? yüreğin varsa bunları söyle.

Ziyaretçi

2012-11-03 15:46

cemaat değil, istanbul meslekte birlik grubu engel oluyor
TEK DERSTEN KALAN SMMM MAĞDURU

#460 Herkese Selamlar

2012-11-03 19:58

Arkadaşlar kime ulaşabiliyorsanız,nasıl ulaşabiliyorsanız ulaşın.Bizlerin bu konuda herkese ihtiyacı var.Email yoluyla-Facebook yoluyla-Twitter yoluyla herkese mesaj atın.Elimizde teknoloji varken hepimiz tek yürekken bu kanunun çıkmaması için hiç bir neden yok.Yeterki azimli olalım ve hergün tüm vekillere-bakanlara-başbakana-cukhurbaşkanına yazalım.Hepinize saygılar.

Ziyaretçi

#461 Selam

2012-11-04 14:59

Çalışmalar ne aşamada arkadaşlar?Bilen var mı?Af sınavıyla ilgili BİRLİK mahkemeye gidecekti gitti mi acaba?

Ziyaretçi

#462 Re: Selam

2012-11-04 20:53

#461: - Selam 

60 günlük süre 10 kasımda dolacaktı.bence son güne kadar beklerler gibi.

Ziyaretçi

2012-11-05 13:37

Birlik mahkemeye gidecek tamam iyi ama hala birliğin içinde yukarıda gördüğünüz gibi istemeyen denksizler var. İnşallah birlik bunlara kulak asmaz ve hem kendi hemde bizim hakkımızı arar.

Ziyaretçi

2012-11-05 13:39

Arkadaşlar üzülmeyin. Ne dedi yücel bey? Stajyer olanlar bizim gözümüzde SMMM dir. Geriye birkaç belki küçük ayrıntılar kalıyor. Bunlarda allahın izniyle bir gün aşılacak ve bir gün mutlaka bir düzenleme ile stajyerler belgelerini alacaklar. ümidinizi kesmeyin. allah iyi niyetli yarım ekmek için emek veren herkezin yar ve yardımcısı olsun.
ZİYARETÇİ

#465 AVAZIMIZIN ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRMAK

2012-11-05 14:21

ARKADAŞLAR PLATFORMDAKİ EMAİL ADRESLERİNE HER GÜN EMAİLİNİZİ YAZIN TEK DERS AF SINAVI AÇILSIN DİYE.AYRICA TÜM BAKANLARA VE MİLLET VEKİLLERİNE HERGÜN TWET ATIN.BAKIN SONUNDA KAZANAN BİZ OLACAĞIZ,ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMEYİN ENİ SONU ÇIKARACAKLAR BU AF SINAVINI.SAYGILAR HEPİNİZE.

Ziyaretçi

2012-11-05 14:40

inşallah bu acı günde mutlu bir haber gelir yani 10 kasımda

Ziyaretçi

2012-11-05 16:00

yücel beye bu kahramanca nücadelesinden dolayı teşekkür ederim. baştan beri söylüyorum bizim derdimizi yücel beyden başka anlayan yok onun için yardımcı olmak adına mücadeley devam edelim lütfen çünkü çok yoruldum bu işi bırakıcam herhalde
başka bir işe bu kadar uğraşsaydım şimdi maliye bakanı olmuştum herhalde

Ziyaretçi

2012-11-05 16:12

sevgili dostlar hukuka başvurma süresi 10 kasımda doluyor 10 cumartesine geliyor yani dava pazartesinemi kalacak bilginiz varmı

Ziyaretçi

2012-11-05 16:15

yücel beyin konuşmalrını dinledim çok ümitlendim ya inşallah cuma günü hallolur davaya gerek kalmaz

Ziyaretçi

2012-11-05 16:34

İNŞALLAH

Ziyaretçi

2012-11-05 16:41

BEN YÜCEL BEYİN KONUŞMASINDA SMMM SINAV YÖNETMELİĞİNİN KABUL EDİLMEYİŞ NEDENİNİ PEK ANLAMADIM

Ziyaretçi

2012-11-05 16:41

NASIL YANI

Ziyaretçi

2012-11-05 16:50

SMMM STAJA BAŞLAMA VE DEĞERLENDİREM SINAVI” Anayasanın 2. 10. 11. 48. 49. ve 135. maddelerine ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 26/1 Maddesine aykırıdır. Zira kanun önünde zümreler arası ayırımcılık mevcuttur. Bazı meslek dallarında staja sınavsız başlanmakta iken SMMM’ler staja başlamadan önce sınava tabi tutulmaktadırlar. Eğitimin kaçınılmaz bir parçası olan Pratik Eğitim (STAJ) hakkı bu sınavla engellenmektedir. Meslekler arası bu ayırımcılığın giderilmesi Anayasanın 2. maddesi gereği bir zorunluluktur. Anayasanın 10. Maddesine istinaden yürürlülükteki mevcut yasalara göre Meslekler arası eşitsizlik süregelmektedir. Anayasanın 11. Maddesine göre Kanunlar Anayasaya aykırı olamaz. Fakat ne var ki Eşitlik ilkesini zedeleyen kanunlar yürürlülüktedir. Staja başlama ve değerlendirme sınavıyla Anayasanın 48. Maddesine istinaden Özel Teşebbüs hakkı gasp edilmektedir. Sosyal devlet anlayışı içinde hareketle Staj ve Staja Giriş Sınavı işsizliği arttıran bir uygulama olması nedeniyle Anayasanın 49. Maddesine aykırıdır. Anayasanın 135. Maddesiyle kurulmuş bulunan Meslek Kuruluşları meslek faaliyetlerini kolaylaştırmakla mükellef olmalarına rağmen Meslek kuruluşları tarafından Staj ve Staj Hazırlık sınavı dikte edilmekte ve bu sınavlarda başarılı olmak isteyen meslek aday adayları ile meslek adaylarını meslek kuruluşlarınca tertiplenen yüksek ücretli kurs, eğitsel yayın ile dokümantasyonlara yöneltmektedirler. Ayrıca meslek aday adaylarının mesleği seçmesinde ve mesleğe geçtikten sonra da meslek kuruluşlarının her konuda kolaylaştırıcı olmaları gerekmektedir. Oysa ki meslek kuruluşları meslek adayları ve meslek mensuplarına karşı tümüyle bir engel olarak durmaktadırlar. Bu anlayış ve yaklaşım Anayasanın 135. maddesine aykırıdır.

Ziyaretçi

2012-11-05 16:53

anayasamızda bu kadar madde varken neden bu yönetmelik çıkmadı şurda kıyametin kopmasına ne kaldı
yaz yakında bastonluk olacaz 8 yıldır bu ile uğraşıyorum ilokul mezunları bakkallar manavlar berberler bu işe bel almış ya

Ziyaretçi

2012-11-05 16:58

bence biz bu işe yanlış yerden başladık muhasebe brolarında staj sınavını kazanıp ki tus sınavı kadar zor boşuna staj yaptık sınavlara girdik bakkal çırağı olup ticaret lisesine devam edip bir muhasebecenin yanında staj görüp hiç zahmet çekmeden belgeyi alıp 2 yılda maliye bakanlığı bir af sınavı çıkarsın diye agzımızın suyunu akıtmazdık