bimer e dilekçe

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

bimer e dilekçe isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2013-07-08 22:31

Selam Saygılı basbakanımız. İlk once rahatsız etdiyim için ozr dilerim. Ben 27 yaşında Azerbaycanlı kızıyım. Türkiyenin İstanbul şeherine 28 nissan 2013 cu yılında gelin geldim. Turkiyede ve Azerbaycanda düyünümüz oldu. Resmi olarak evlilik cüzdanımız var. Ailemi annemi babamı abimi, çalışdığım yeri ve arkadaşlarımı eşimi sevdiyim icin terk etdim geldim buraya. Burda cok karibim. Yalnızım. Her şeyi eşime feda etdim. goze aldım. . Azerbaycanda cocuk polikliniyinde bilgisayarda çalışırdım. ve polis memurlarıylada yardımçı olarak bilgisayarda çalışmışım. polis idaresinin yazılarını bilgisayara yazıyordum. Çalışdığım yerin kimlikleri vardır. yalan konusmuyorum araşdıra bilirsiz. Evlilik cüzdanımız var. Yabancılar şubesinden ikamet tezkeresi aldım. 3 yıl sonra vetendaşlık alacagımı soylediler. Fakat içinde çalışma izni yasakdır yazılmış. Cok ağır ve zor durumdayım. Allah bana el ve ayak vermiş ama ben her gun evdeyim calısamıyorum. Eşim kfc maqdonus gibi yerde motorla evlere yemek veriyor. ve gecelerde guvenlikde çalışıyor. cok yogun ve uykusuz oluyor. yazık 2 iş çalışmasına bakmayarak bakuya geldi getdi ve baska borclarıda vardı ve çalışdığı aldığı paranı borc veriyor. bende çalışmak ve yardım yapmak istıyorum eşime. ve borcları oldugundan bana para veremiyor. bende genc kızım dısarıya cıkıyorum neyse almak istiyorum param olmadığından alamıyorum. ikametde oyle yazıldığı için kimse işe almıyor. iş veren insan uğrasmaga zamanım yok diyorlar. ne olur bana yardım edın. yalvarırım size. bak Allah gorur ki yazdıklarımda yalan yokdur. yalanım Varsa Allah cezamı versin. cok tesekkur ederım şimdiden soyleyim. İnanırım yardım yapacaksız. Umidim Goyde Allaha yerde Sizedir. ne is olur olsun islemeye razıyım . cok rica ediyorum yalvarıyorum.bilgisayar ve rus dilini biliyorum. azacik ingilis dilide. ama temizlikci bile calisirim. devlet isi olsa cok sevinirim olmazsa ozel yerlerin birinde calismak icin izin versenizde yeter.

Ziyaretçi

2013-07-12 15:20

ben eşimden ayrıyım annemlerle beraber oturuyorum ve çalışıyorum kendi işimi yaptıgım için sabah 7 akşam 9 a kadar evde degilim.büyük kızım evden uzak bir okula sevisle gidiyor annem anneanne ebaktıgı için mahalledeki akula götüremiyor bu yüzden iki kızımından şu an kızımın gittigi okula göndermek istiyorum fakat adresim uymadıgı içinyazmıyorlar bu durumda bana yardımcı olup istedigim okula çocuklarımın kaydını aldırırsanız sevinirim

Ziyaretçi

2013-07-12 15:21

okulların çalışan annelere duyarlı olmasını bekliyorum

Ziyaretçi

2013-07-13 18:38

ben istanbuldan elbistana gezmeye geldim çok vahim durumlar
gördüm belediye diye birşey yok özellikle cumhuriyet mah. ve çevresi asfalt yolun üstüne toprakla çukurları kapatmışlar evlerde durulmuyor toz topraktan gereğinini yapılmasını saygılarımla arz ederim.....

Ziyaretçi

2013-07-14 22:29

Sayın başbakanım lütfen askerliği düşürün Elazığ e tipi ceza evinden saygılar onur çınar

Ziyaretçi

2013-07-15 11:09

aöf Türk dili ve edebiyatı ögrencisiyim ve tek dersten kaldığım için güz döneminde sadece o dersin sınavına girebiliyorum yani 1-3 ve 2-4 kuralı madurlarındanım ve sadece cumartasi sınavım var pazar günü boş aöf açıklamasına gelelim bütünleme sınavı yok dediler daha sonra tek ders sınavı yapıyorlar son sınıflara özel neden tek ders sınavı yapacaksan ya tüm sınıflara yapacaksın ya da kimseye yapmayacaksınız bu haksızlık değil mi sizce ve bütünleme yok sa yaz okulu uygulaması olması gerekmez mi yani nereden bakarsak bakalım hep haksızlıkla karşılaşıyoruz.Sizden de sadece bizi bu haksızlıklardan kurtarmanızı rica ediyoruz ve gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

Ziyaretçi

2013-07-15 11:33

Ben Kayseri Sarız Karapınar köyü eski muhtarı Hacı Teber 2007 de tapu kadasturo çalışmaları başladı 1200 dönüm arazimizin 8000 dönümü mera edildi köyümüz 250 hanedir Leyla dağdelen vatandaşımız tarlasını sürdürdüğü halde tarlasını yazmadı ve kadın itiraz eti ona gıçıklanan KAYSERİ MELİK GAZİ KADASTRO MEMURU:Mustafa Efe 6 bilirkişi ve muhtara danışmadan köye sinirlendi ve gitti büttün tarlaları devlet hazinesi yaptı ve daha sonra Pınarbaşı kadosturası bütün tarlarınızı vereceğiz dedi tekrar çalışmalar başladı ama tekrar devlet hazinesi oldu ve vermediler ben bir Şehit ailesi olarak Devletimden bu hatanın düzeltilmesini istiyorum .

Bu gönderi yazan kişi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2013-07-16 07:20

Ziyaretçi

#134 Re:

2013-07-18 06:39

Ziyaretçi

2013-07-23 13:23

ben öğrenim ve katkı payı almıştım bu yıl ödemem başlamıştı ama şubat ayında gençlik ve spor bakanımız suat kılıç bir açıklama yaptı öğrenim ve katkı payının kişinin sadece işe başlarsa alınacağı aksi halde bunun alınmayacağını duyurdu bende bu sözleri dinleyince ödemeyi bıraktım ve şuanda borcum birikti vergi dairesine intikal etti ve benim şuanda bunu ödeyecek hiçbir şeyim yok.Bu konunun dikkate alınmasını rica ediyorum.

Ziyaretçi

2013-07-25 21:08

sayın başbakanıma saygılarımla ben asfal işi yapmaktayım asfaltın zorluğu ve zehırınden cokyıpranmaktayız bunun ıcın yıpranma yasasından yararlanmak isteriz arzederız
maraşlı

#137 yıpranma yasası

2013-07-25 21:13

sayın başbakanım biz asfalt işi yol yapımında çalişan işcılerız aşfaltın dumanı ve zehırı sağlığımızı etkılemekte buyuzden yıpranma yasasından faydalanmak istiyoruz arzederim
nail colak

#138 yıpranma yasası

2013-07-25 21:15

sayın başbakanım biz asfalt işi yol yapımında çalişan işcılerız aşfaltın dumanı ve zehırı sağlığımızı etkılemekte buyuzden yıpranma yasasından faydalanmak istiyoruz arzederim

Ziyaretçi

2013-07-25 21:19

cok mantıklı ve harıka bı çalışma
ak gönullu

#140 yıpranma yasası

2013-07-25 21:21

sayın başbakanım biz asfalt işi yol yapımında çalişan işcılerız aşfaltın dumanı ve zehırı sağlığımızı etkılemekte buyuzden yıpranma yasasından faydalanmak istiyoruz arzederim saygılarımla

Ziyaretçi

2013-07-26 18:07

adana seyhanda ikamet etmekteyim seyhan ilçesi baraj yolu bülent angın bulvarında birçok sokak köpeği olduğu ve bu köpeklerin insanlara saldırıp kovaladığını tespit ettim bugünde benim yeğenime saldırmış ve kaçma esnasında yeğenim düşüp yaralanmıştır gereğinin yapılması arz ederim

Ziyaretçi

2013-07-26 18:14

adana ev shop mağazasından aldığım saç düzleştiricisi bana 2 yıl garantili vaadiyle verilmiştir düzleştirici alalı 3 ay olmasına rağmen bozuldu ve ben ev shop mağazasına götürdüğümde bana ürünü servise götürmemi söylediler ürünü servise götürdüm ve servis bana geri iade etti garanti belgesinin geçersiz olduğunu ve kaşelenmesi gerektiğini söyledi fakat ben ürünü alırken oradaki bayana herhangi bi aksi durumda ne yapacağımı söylediğimde garanti belgesi ve fatura ile gelmemi söyledi ve belgeye hiç bi işlem yapılmaması gerektiğini söyledi. çalışan elemanların yetersizliği beni yanlış bilgilendirdikleri ve bugün beni bir çok yere yönlendirdikleri için şikayetçiyim ve gereğinin yapılmasını arz ederim

Ziyaretçi

2013-07-27 09:09

26/04/2013 tarihinde osmaniye ili merkez fakuşaği köprü istikametinde yapılan trafik radar kontrolune hız limitini %30 asmaktan dolayı (67 km hızla)şahsıma 343.00tl para cezasını kesildiğini,ama bu uygulama bolgesinde hız limitini uyarıcı radar kontrolu oldugunu belirten bir levha veya uyarıcı ikaz işaretlerinin olmadiğini aynı zamanda hız limitini gösteren bir uyarıcının bulunmadıgını belirtir bu yuzden tarafıma kesilen maddi para cezasının iptalini istiyorum.gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim. makbuz no:962500 osmaniye

Ziyaretçi

2013-08-01 00:53

umarım başbakana ulaşır yazdıklarım
polis

#145 ösym

2013-08-01 00:56

girmiş olduğum polislik sınavında haksızlığa uğradığımı düşünüyorum başbakanım lütfen yardım edin bu benim son şansımdı ösym ye itiraz dilekcesi gönderdim ama bişey çıkacağını sanmıyorum torpil veya başka tür hainliklerle hakkımın yenmesini istemiyorum lütfen yardım edin teşekür ederim

Ziyaretçi

2013-08-01 10:24

sayın başbakanamız yıllardır katsayı adletsizliğinden dolayı madurduk şuan ilahiyat fakültesinden mezunum 2 yıldır formasyona başvuruyorum neticede alamadım formasyonu ve kpss121 74.813 aldım sınıra yaklastım 75 barajından dolayı kaybettim lutfen 75 barajının düşürülmesini istiyoruz madurudiyetimizin giderilmwsini diliyoruz

Ziyaretçi

#147 yollar

2013-08-04 12:00

GÜLBAHÇE mahallesi SEYHAN/adana sokak ve yolları kötü durumda yenileme arz ederim

Ziyaretçi

2013-08-08 11:35

urfa bölgesınde calısıyorum calıstıqımz is yerınde sigortasız isci bulunmakta bu bölgelere el atsanız

Ziyaretçi

2013-08-13 11:36

Şanlıurfa nin bozovaya bağlı sanliavsar koyu ile birecik e bağlı kural köyleri arasındaki yolun yapılmasını istiyoruz. Bu yol iki yıl önce yapıldı fakat iyi yapılmadığı için birkaç ayda harap gale geldi. Yoldaki derin çukurlar yüzünden arabalar zorlukla gitmekte ve araclara büyük hasar vermektedir. Bu bozuk yolun uzunluğu 9 km dir. Devletimizden bu yolun yapılmasi için ricada bulunuyoruz. Umarım ilgilenirsiniz
BAŞAK
Ziyaretçi

#150 iş başvurusu

2013-08-16 11:21

sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum.Bakmakla yükümlü olduğum 2çocuğum var.Dulum.iş bulamadığım için özürlü bakım kursuna devam ediyorum.Milli eğitimde Engelli öğretmeni olarak ücretli öğretmenlik yapmak istiyorum.Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim.