GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA

İmza kampanyasının sahibi ile iletişime geç

GENELKURMAY BAŞKANLIĞINA isimli dilekçe hakkındaki bu tartışma konusu otomatik olarak oluşturuldu.

Ziyaretçi

2011-10-22 04:00

sayın genelkurmayımız ben vatani görevimi tunceli hozat buzlupınar ust bolge karakolunda abım siirt kurtalanda şimdide kardeşimin yeri van başkaleye çıktı 3 kardeşin doguda gorev yapması hak degil itiraz ediyorum lütfen geregin yapılmasını arz ediyorum bu şartlar altında yollıyamıycaz kardeşimizi askere

Ziyaretçi

#2 askerlik

2011-10-22 04:01

sayın genelkurmayımız ben vatani görevimi tunceli hozat buzlupınar ust bolge karakolunda abım siirt kurtalanda şimdide kardeşimin yeri van başkaleye çıktı 3 kardeşin doguda gorev yapması hak degil itiraz ediyorum lütfen geregin yapılmasını arz ediyorum bu şartlar altında yollıyamıycaz kardeşimizi askere

Bu gönderi site yöneticisi tarafından kaldırıldı (Ayrıntıları göster)

2011-10-25 12:50

Ziyaretçi

2011-12-04 02:01

Ben 25 03 1986 konya dogumlu emre can 2010 yılının nısan ayında uzman çavus olarak ısparta egırdır dag komando okulunda göreve basladım 100 gunluk egıtım safhamdan sonra tayınım 7 agustos 2010 gunu kayseri 1.komando tugayı vecıhı akın kıslasının 1 komando taburu 3.komando bölügüne çıktı kayseri 1.komando tugayında 20 gun kaldıktan sonra hakkarı çukurca kavusak mevkıne gıttık burdayken annemın hastalanması sebebıyle izin almak istedım ama izin verılmedı ve hatta üstüme çok gelındı zaten o zamankı piskolojım dag piskolojısı oldugu için saglıklı karar veremedım görevıme istıfa ettım ve benı bu konudan dolayı kimse engellemedı şuanda ben burdan yetkılılere seslenıyorum ben uzman çavuslugu kazanmak için çok ugrastım ve ustelık benım babam vefat ettı annem felçli soruyorum size dag komando okulunda gözle görülür bir derece yapmıs olan bu insan bu asker normal bır ruh halıyle görevı bırakmıs olabılırmı askerı mahkemeye verdım hemen 2.5 ay sonra ama sonuç alamadım ve şuanda işte bulamadım borçlarımda var belkıde evımede hacız gelecek yakın bır zamanda şunu soylemek istıyorum hıç formumdan düşmedım bunu okuyan komutanlarım aldıgım egıtımlerım boşa gıtmesın lutfen benı gerı alın boyle bırsey olmaz demeyın türkıyede hersey mumkundur silivri ceza evınde yatan insanlar nasıl oluyorda mılletvekılı oluyor pekı bu vatanını savunmak için tekrar göreve donmek ısteyen mehmetçik neden donemıyor terorıstlere bıle şans verılırken neden benım hıç şansım yok nedır suçum neden kanunlarda kişilere göre esneklık yapılıyor ben bu vatanın evladı degılmıyım ben esneklık degıl vatanımı korumak için göreve alınmak istıyorum geregının yapılmasını arz ederım
emre

2011-12-04 02:02

Ben 25 03 1986 konya dogumlu emre can 2010 yılının nısan ayında uzman çavus olarak ısparta egırdır dag komando okulunda göreve basladım 100 gunluk egıtım safhamdan sonra tayınım 7 agustos 2010 gunu kayseri 1.komando tugayı vecıhı akın kıslasının 1 komando taburu 3.komando bölügüne çıktı kayseri 1.komando tugayında 20 gun kaldıktan sonra hakkarı çukurca kavusak mevkıne gıttık burdayken annemın hastalanması sebebıyle izin almak istedım ama izin verılmedı ve hatta üstüme çok gelındı zaten o zamankı piskolojım dag piskolojısı oldugu için saglıklı karar veremedım görevıme istıfa ettım ve benı bu konudan dolayı kimse engellemedı şuanda ben burdan yetkılılere seslenıyorum ben uzman çavuslugu kazanmak için çok ugrastım ve ustelık benım babam vefat ettı annem felçli soruyorum size dag komando okulunda gözle görülür bir derece yapmıs olan bu insan bu asker normal bır ruh halıyle görevı bırakmıs olabılırmı askerı mahkemeye verdım hemen 2.5 ay sonra ama sonuç alamadım ve şuanda işte bulamadım borçlarımda var belkıde evımede hacız gelecek yakın bır zamanda şunu soylemek istıyorum hıç formumdan düşmedım bunu okuyan komutanlarım aldıgım egıtımlerım boşa gıtmesın lutfen benı gerı alın boyle bırsey olmaz demeyın türkıyede hersey mumkundur silivri ceza evınde yatan insanlar nasıl oluyorda mılletvekılı oluyor pekı bu vatanını savunmak için tekrar göreve donmek ısteyen mehmetçik neden donemıyor terorıstlere bıle şans verılırken neden benım hıç şansım yok nedır suçum neden kanunlarda kişilere göre esneklık yapılıyor ben bu vatanın evladı degılmıyım ben esneklık degıl vatanımı korumak için göreve alınmak istıyorum geregının yapılmasını arz ederım

Ziyaretçi

#6 lütfen duyun sesımı

2011-12-04 02:04

Ben 25 03 1986 konya dogumlu emre can 2010 yılının nısan ayında uzman çavus olarak ısparta egırdır dag komando okulunda göreve basladım 100 gunluk egıtım safhamdan sonra tayınım 7 agustos 2010 gunu kayseri 1.komando tugayı vecıhı akın kıslasının 1 komando taburu 3.komando bölügüne çıktı kayseri 1.komando tugayında 20 gun kaldıktan sonra hakkarı çukurca kavusak mevkıne gıttık burdayken annemın hastalanması sebebıyle izin almak istedım ama izin verılmedı ve hatta üstüme çok gelındı zaten o zamankı piskolojım dag piskolojısı oldugu için saglıklı karar veremedım görevıme istıfa ettım ve benı bu konudan dolayı kimse engellemedı şuanda ben burdan yetkılılere seslenıyorum ben uzman çavuslugu kazanmak için çok ugrastım ve ustelık benım babam vefat ettı annem felçli soruyorum size dag komando okulunda gözle görülür bir derece yapmıs olan bu insan bu asker normal bır ruh halıyle görevı bırakmıs olabılırmı askerı mahkemeye verdım hemen 2.5 ay sonra ama sonuç alamadım ve şuanda işte bulamadım borçlarımda var belkıde evımede hacız gelecek yakın bır zamanda şunu soylemek istıyorum hıç formumdan düşmedım bunu okuyan komutanlarım aldıgım egıtımlerım boşa gıtmesın lutfen benı gerı alın boyle bırsey olmaz demeyın türkıyede hersey mumkundur silivri ceza evınde yatan insanlar nasıl oluyorda mılletvekılı oluyor pekı bu vatanını savunmak için tekrar göreve donmek ısteyen mehmetçik neden donemıyor terorıstlere bıle şans verılırken neden benım hıç şansım yok nedır suçum neden kanunlarda kişilere göre esneklık yapılıyor ben bu vatanın evladı degılmıyım ben esneklık degıl vatanımı korumak için göreve alınmak istıyorum geregının yapılmasını arz ederım tel 05434264030

Ziyaretçi

#7 SİZCE NE YAPMALIYIM..?

2011-12-27 21:31

Sayın Komutanım Ben 14-06-2000 yılında 2000-733 sicilli j.uz.çvş (erbaş) olarak Tunceli J. Bölge. K.lıgı J.Özel Hrkt Taburunda 1-B tim elemanı olarak göreve başladım. Oparasyonel falıyetlerde katılmış oldum çatışmalarda ve 2001 yılında Tunceli Zoraki Dersinde Katıldım çatışma sonrası yakalanan terörüstün infazı sonrasında Rahatsızlandım. 2001 yılında Pskiyatri tedavilere başladım Elazıg Askeri Hast. D.bakır Askeri Hast ve GATA da Pskiyatrı tedavi olurken ve Hakkımda DEPRESİF bozukluk Tanısı konuldu halde Birlik Komutanımın Arka arkaya Verdirdiği Disiplin cezalarının toplamda 31 gün olmasıyla SÖZLEŞMEM BİTMEDEN Fesh ettiler. 16-09-2003 tarihinde Sapa Saglam girdim Jandarma Teşkilatından Rahatsız olarak Atıldım.
Sonrasında Kendi imkanlarımla tedavi oldum ve Tarafıma % 60 POSTROWMATİK SİTRES BOZUKLUGU ( tedavisi olmayan ) rapor verildi ve % 40 Majör deprasyon (güvenlik işinde çalışamaz-yogun sitres gerektiren işler yapamaz) raporları verildi...
Kullanılıp Atıldımı düşünüyorum. Aceba ben Güneydoguda PKK ile mi mücadele ettim yoksa EVLİYALAR lamı savaştım. Şu an MECLİSİN AÇILMASINI bekliyorum Oraya gidip BDP li Vekillerden ÖZÜRDİLEMEK istiyorum.
Hiç Bir İşe Giremiyorum.
36 yaşım hala bekarım ve Maddi sıkıntılarla bogşuyorum
Gelece Dair Hiç Bir Umudum Yok.
Sizce NE YAPMALIYIM..??

Haydar DÜZENLİ 0542 344 25 39

Ziyaretçi

2011-12-31 08:34

selamün aleyküm genel kurmay baskanlıgına ben suanda 1992 dogumlu yum asker e gdcm yalnız babam hasta mayıs da alacaklarını soyluyorlar ben mayısda degılde ekım de gtmek ıstyrm rica ederm saygılarımı sunarım geregın yapılmasını arz ederm

Ziyaretçi

2012-01-15 11:09

mrb. ben harran ş.urfadan mehmet alsa vatani görevimi yozgat il merkez komutanlığında yapıyorm evliyim 1 çocuğum var babam 1996 yılında vefat etti annemde evlendi şu anda kimse ne bana nede eşime bakan yok maddi durumum çok kötü en kısa zaman da yardımlarınızı bekliyorum allah için banada el uzatın çık sıkıntılardayım tc. kimlik numaram 50107746134
asker annesi

#10 askere kötü davranma

2012-01-15 16:56

hakkari şemdinli tekeli 5 bölük de görev yapan uzman on başı hüseyin kayahan adlı şahıs bizim evlatlarımıza eziyet ederek piskolejilerini bozuyor bunu yapmaya hakkı yok biz gözümüzden sakladığımız evlatlarımızı bu vatana hizmet etsin diye askere yolluyoruz eziyet görsünler diye değil bu şahsın davranışlarıyla alakalı ilgilenilmesini arz ederim eğer benim evladımın piskulejisi bozuk bir şekilde gelirse o zaman gereken yere davamı açarım saygılarımla ...

Ziyaretçi

2012-01-19 18:58

hakkari şemdinli tekeli 5 bölük de görev yapan uzman on başı hüseyin kayahan adlı şahıs bizim evlatlarımıza eziyet ederek piskolejilerini bozuyor bunu yapmaya hakkı yok biz gözümüzden sakladığımız evlatlarımızı bu vatana hizmet etsin diye askere yolluyoruz eziyet görsünler diye değil bu şahsın davranışlarıyla alakalı ilgilenilmesini arz ederim eğer benim evladımın piskulejisi bozuk bir şekilde gelirse o zaman gereken yere davamı açarım saygılarımla ...

Ziyaretçi

2012-02-06 13:30

iyi günler kolay gelsin ben ankara mamakta askerlik yaptım yaklasık tahminimce 4 ay askerlik yaptım sonra askerlige elverişsiz rapor aldım saradan dolayı benim askerlik maasım gelmedi bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim ilginizden dolayı teşekkür ederim kolay gelsin

Ziyaretçi

2012-02-07 14:32

ben şanlıurfa ceylanpınarda askerlik yaptım yanı oradakı askerler çok zor durumda askerlik yapıyor nobetler 8 saat olması çok sıkıntı yaşatıyor yanı buna bir çözum lazım

Ziyaretçi

2012-02-11 00:23

11.motorlu piyade tugayı denizlide askerlik yaptım tmi gidenler yol paralarını alamıyorlar gidin biz yollicaz diyorlar 4 ay oldu yollamadılar gereğin yapılmasını arzederim...

Ziyaretçi

#15 ihtiraz

2012-04-10 00:38

SAYIN KOMUTANIM ben kamil keskin ben 68/3 tertip olarak mardin ömerli ilçesi ikpınar köy karakolunda yaptım vatani görevimi fakat iki oğlumdan biri %95 özürlü benim büyük oğlum şimdi ısparta.da % 99 güney dğuya düşecek diyorlar lütfen sizden rica ediyorum bu özürlü olan kardeşine bundan sonra bakacak olan abisinin sizce uygun biyerlere alınmasın usta birliğine rica ediyorum 10 tane evladım olsun bu vatana feda ederim ama yalnız tek bir kardeşi var özürlü lütfen sayın komutanım

Ziyaretçi

2012-09-18 23:11

bunların hıc bırısı okuyup kaıdeye alınmıyor afyonda olan patlamadan sonra uzman askerlerın subay weya astsbyların wardıyalarından sonra yanı 5 ten sonra hıc bır sekılde hıc bır ısın yapılmamması gerekıyor ama hıc bır askerı bırlıkte bu uygulanmamaktadır!! ozellıkle tekırdag/malkarada ozellıkle gece egıtımı olmaması gerekırken yapılmaktadır... bu konuda hıc bır yetkılı kayıtsız kalmaktadır we bır gun arkdaslarımdan bırının esı hamıleydı ramazan bayramı arıfesınde ewcıl ızne cıkmak ıstedıqını dıle getırdı fakat komutan ızın wermedı we arkdas fırar ettı.. 6 gun gelmedı we geldıkten sonra haklı ıken komutanın yuzunden haksız konumuna dustu(ulastırma takımından) komutanın emrıyle tutanagını degıstırmek zorunda kaldı goreve cıkmadıgı halde goreve cıkmıs gıbı gosterdı cocgu we orada olsenız revıre gıdıldıgınde hıc bır seyınız yokmus gıbı gerı cevrılıosunuz terslenıyorsunuz tıptı warıkosel amelıyatından 20 gun alınıp 1 gun werılmemesı kogusta yatırlması gıbı.... yanı bu we buna benzeer bır suru olay war HERKES BUNA KAYITSIZ KALIYORSA BURDA YAZILANLARA HIC ZANNETMIYORUM KI BAKILSIN........??!!!!
KomandaMen

2012-09-24 18:38

ben suan kıbrısta askerim ama her gece rüyalarımda doquda catıstıqımı görüyorum nolur tertip emrimi cıkarn burdaki komutanlarım bişi yapmıyor enkısa zamanda olsun
KomandoMen

2012-09-24 18:39

beni doguya atın nolur orda asker olmak istiyorum
mustafa

2012-12-08 12:03

sayın komutanlarım...kıbrıs paşaköyede askerlıgımı yapmatktayım...1992-3 tertıbım...acemı bırlgınde sılah tutamayan arkadasım cukurcaya gıttı ben atıs spor ve egıtımde bırıncı oldugum halde buraya geldım...doguya gıtmek ıstıyorum LÜTFEN dıkkate alın bu dılekcemi..burda kaldıgım her gun psıkolojım bozuluyor..ben vataımı dogudakı kardeslerımle bırlıkte savunmak ıstıyorum...allah rızası ıcın dıkkate alın...arz edernm..
muhabereci

2012-12-23 13:50

sayın komutanlarım öncelikle sizleri saygıyla selamlarım sizden istegim askerliğin çok uzun olması neden biz 15 ay yapıyoruzda okuyanlar 5 ay yapıyor ve parası olanlar hiç yapmıyor tek kusurumuz fakir olmamızmı nedir allah rızası için bu işe bir çözüm bulun arz ederim.

Ziyaretçi

2013-02-03 10:11

ben şuanda vatani görevimi yapmaktayım erzurum oltu da güney doğuda askerlik yapmak istiyorum hakari şırnak tunceli'de gerekenin yapılmasını arz ederim lütfen bana yardımcı olun bu üç yerden birtanesine yolayın

Ziyaretçi

2013-03-03 09:33

SN. komutanım ben vatani görevimi muş merkez 28 Mekanize Piyade Tümeni 28 Mekanize Piyade ALayı Kıbrıs / Akdoğan Mekanize lığında vatabi görevimi yaptım.bir aileden Batıda Görevimi Yapıyorum Burda Evler Hem CÖkücek Halde Piskolojim Çok Bozuk İntahar Etmeyi Dşünüyorum Ailemin Maddi V Manevi YÖnten Para SIkıntıları War para GÖnderemiyolar Ayrıca Askere Zülüm Ediyolar Komtanım Bi Yandan Askere Ciftcilik Yaptırıyor Be Yandna Nöbet Egitim Spor Hiç BOş Vakit Bıraktırmyıolar Kaldığımız Yerler Yıkık Dökük evler Artık SOn Şansım Burası Burdanda Umutum Kesilirse Bir Vatan Evledını Bu Topraklar Kaybetidek Lütfen Bize Yardım Edin Beni Burdan ALın BAtıdan Doğuya GÖnderilmeyede Razıyım 47374785690 tcnolu Cemalettin kaya Sivas suanda Kıbrıs AKdoğan mekanize piyade 2 BÖlükteyim görevini yapmaktadır bunun düzeltilip Doğuya Veya Batıya Kıbrısdan Gitmek İstiyorum alınmasını sizlerden rica ederim

Anonymous

#23 lütfen bu msjımı okuyun

2013-03-21 08:40

#1: -

ben mustafa arslandaş vatani görevimi 2004 yılında yaptım ama çanakkale şehitlerimizi andığımız şu günlerde yeniden askere çağrılıp terörle mücaleye girmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevirim.tel 05312552370

Anonymous

#24 lütfen bu msjımı okuyun

2013-03-21 08:42

#1: -

ben mustafa arslandaş vatani görevimi 2004 yılında yaptım ama çanakkale şehitlerimizi andığımız şu günlerde yeniden askere çağrılıp terörle mücaleye girmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevirim.tel 05312552370

Anonymous

#25 Re: lütfen bu msjımı okuyun

2013-03-21 08:43

#24: - lütfen bu msjımı okuyun