Fasist Saldırılara Sen de Dur De

“Antalya Bölge Tiyatrosu Ankara turnesi kapsamında, 12 Ocak 2012 Perşembe günü saat 20:00’da Ankara Sanat Tiyatrosu sahnesinde Nazım Hikmet’in yazdığı “Şeyh Bedreddin Destanı”nı “NAZIM ÜÇLEMESİ-2 DELİORMAN Bir Şeyh Bedreddin Destanı” adıyla sahneledi.

Ankara’da bulunan sendikalar, partiler ve sivil toplum derneklerinin desteği ile gerçekleşen oyundan sonra oyunun organizasyonunu gerçekleştiren DTCF Tiyatro bölümü öğrencisi H.Cengiz Gültekin’e hangi karanlık güçler tarafından yönlendirildiği bilinmeyen, beş kişi tarafından pusu kurularak satırla saldırı gerçekleştirildi. Kafasında 16 cm.’lik bir yara ve kafatasının üst tarafında kırık oluşan arkadaşımız hastaneye kaldırıldı…
Bu olaydan iki saat sonra Antalya Bölge Tiyatrosu oyuncuları sıkıştırılarak tehdit edildi ve bir daha Ankara’ya gelmemeleri konusunda telkinde bulunuldu.
Emniyette oyuncuların polis kayıtlarından kimliklerini teşhis ettiği saldırganlar, olayın üzerinden bir ay geçtikten sonra, devrimci demokrat kamuoyunun baskısıyla ancak yakalanabildiler. Ama bu nafile yakalama çok uzun sürmedi ve adam öldürmeye kast eden bu şahıslar savcılık tarafından serbest bırakıldı.
Olayın üzerinden 47 gün geçti. Geçen bu 47 gün içinde olayın faillerine ilişkin herhangi bir yargı sürecinin başlatılıp başlatılmadığı tarafımıza bildirilmedi. Dahası, ölümüne saldırıya uğramış olan arkadaşımıza Adli Tıp Kurumu tarafından verilen raporda saldırının “basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte” olduğu ifade edildi.
Ülkenin başkentinde, şehir merkezinde, ellerli satırlı, gözlerini kan bürümüş bir güruh insan hayatına kasteden bir saldırı gerçekleştiriyor. Sessizce arkadan yaklaşıyorlar ve et parçalamakta kullanılan bir aletle, kafa bölgesine, ölümüne bir darbe vuruyorlar. Bu darbenin sonucunda 16 cm.’lik bir yarık ve kafatasında kırık oluşuyor. Ve bu saldırı “hafif nitelikte” oluyor…
Biz aşağıda imzaları bulunan aydın ve sanatçılar, kolluk güçlerinden ve Ankara Savcılığından cevap bekliyoruz. Bu saldırı ne zaman aydınlatılacak ve saldırganlar ne zaman cezalandırılacak.
Ve buradan ilan ediyoruz: Bu süreç sonlanıncaya, saldırganlar cezalandırılıncaya kadar gelişmelerin ve adli sürecin takipçisi olacağız.
Kamuoyuna bildiririz.

İmza Kampanyasını İmzala

Bunu imzalayarak, behice gözde kılıç adlı kişinin imzamı, bu konuda yetkisi olanlara iletmesine onay veriyorum.


YA DA

İmzanızı onaylamak için, bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız. E-postalarımızı aldığınızdan emin olmak için lütfen info@imzakampanyasi.net adresini adres defterinize veya güvenilir gönderen listesine ekleyin.

Bu mesajı yanıtlayarak imza kampanyanızı onaylayamayacağınızı lütfen unutmayınız.

Ücretli Tanıtım

Bu imza kampanyasının tanıtımını 3000 kişiye yapacağız.

Daha fazlasını öğrenin...